Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  RF radiofrekwencja mikroigłowa fala radiowa

  Co to jest zabieg termolifting RF mikroigłowy lub MRF zwany radiofrekwencją lub falą radiową mikroigłową?

  Nazwa zabiegu pochodzi od angielskiego skrótu zabiegu: Microneedle Fractional Radio Frequency, w Polsce nazywamy zabieg radiofrekwencją mikroigłową, czasem termolifting za pomocą fal radiowych. Niektórzy pacjenci używają skrótu RF lub MRF.

   

   

  Jak przebiega zabieg termoliftingu radiofrekwencji mikroigłowej RF?

  Zabieg urządzeniem RF mikroigłowy jest polecany do każdego rodzaju skóry. Dla każdego pacjenta używana jest osobna, sterylna głowica zawierająca mikroigły, zakładana na rękojeść urządzenia. Personel medyczny kliniki Medesta ustala głębokość wysuwania mikroigiełek oraz natężenie prądu o częstotliwości fal radiowych. Igły w trakcie impulsu wysuwają się na daną głębokość, nawet do 3 mm. Operator przykłada głowicę urządzenia RF do skóry pacjenta, następnie mikroigiełki wnikają w skórę, a energia fal radiowych zamienia się na energię termiczną. W efekcie pacjent odczuwa rozchodzące się ciepło i delikatne ukłucie.Po znieczuleniu skóry kremem znieczulającym zabieg jest bezbolesny.

  Jakie procesy zachodzą w skórze?

  Z wiekiem włókna kolagenowe ulegają rozfragmentowaniu. Skutkuje to powstawaniem zmarszczek, wiotczeniem i rozciąganiem się skóry. Podczas zabiegu RF mikroigłowym bardzo precyzyjnie uszkadzamy włókna kolagenowe skóry, w efekcie stary kolagen się obkurcza i tworzy nowy. Kolagen w skórze jest odpowiedzialny za prawidłowe napięcie i jędrność skóry.

  Który zabieg wybrać? Laser frakcyjny eCO2 czy RF mikroigłowy?

  Do tej pory lasery frakcyjne zwykle działały na głębokości około 1,5 mm, bardzo rzadko laser frakcyjny CO2 głębiej, aż do 2,5 mm, ale wiązało się to z długim gojeniem nawet do tygodnia czasu.

  Zabieg RF mikroigłowy polecany jest przez lekarzy ze względu na bardzo krótki okres gojenia.

  Laser frakcyjny CO2 jest nadal standardem w wygładzaniu blizn pooparzeniowych, potrądzikowych, rozszerzonych porów, szczególnie na twarzy. Laserowe leczenie rozstępów wiązało się z długim gojeniem od 7 do 30 dni, dodatkowo czasem u osób z ciemniejszą karnacją, na skutek zabiegu laserem CO2, mogły pojawiać się przebarwienia.

  Dlatego RF frakcyjny igłowy stał się w wielu wskazaniach alternatywą dla lasera frakcyjnego, z krótszym okresem gojenia przy mniejszej inwazyjności zabiegu.

  Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, piecze i jest lekko opuchnięta. Rumień ustępuje po około godzinie, makijaż można nałożyć po 24 godzinach.

  Efekty zabiegu widoczne są stopniowo w ciągu jednego do trzech maksymalnie sześciu miesięcy. Zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów RF mikroigłowego w odstępach 4 do 6 tygodni. 

  Dla kogo zabieg RF mikroigłowy?

  Dla osób, które pragną zaradzić następującym niedoskonałościom: 

  • redukcja lub usuwanie rozstępów
  • wygładzanie blizn potrądzikowych i zanikowych
  • do ujędrniania i usuwania zmarszczek:
  • na twarzy i szyi, wiotkich policzków podbródka, okolicy ust, bruzd nosowo-wargowych i bruzd marionetki, poprawy linii żuchwy
  • ujędrniania luźnej skóry brzucha i ramion, wewnętrznej strony ud
  • na zmarszczki wokół oczu 

  Pierwszorazowy zabieg medycyny estetycznej w Klinice Medesta jest poprzedzony bezpłatną konsultacją z lekarzem dermatologiem. Koszt konsultacji jest w cenie zabiegu.

  do góry strony