Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Zabiegi podologiczne

Zabiegi podologiczne

Zabiegi podologiczne dbanie o zdrowe stopy.

Podolog inaczej podiatra zajmuje się leczeniem i pielęgnacją stóp. Podos oznacza stopę z greckiego, logos naukę. Podolog może być lekarzem chirurgiem, pielęgniarką lub kosmetologiem lub osobą po uzyskaniu szkolenia i dyplomu podologa.

Podologia, inaczej podiatria rozwija się prężnie w Polsce jako nowa gałąź medycyny. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem na zabiegi podologiczne i potrzebą wąskiej specjalizacji w tej dziedzinie. Do tej pory pacjent był odsyłany od dermatologa do lekarza rodzinnego, do chirurga, do kosmetyczki, ponieważ w państwowej opiece zdrowotnej nie ma czasu i funduszy na zabiegi podologiczne, pielęgnacyjne i profilaktykę chorób stóp. Dlatego podolog łączy rożne dziedziny medyczne i kosmetyczne aby przeciwdziałać chorobom stóp, paznokci.

W Klinice Medesta opieka nad stopami jest kompleksowa począwszy od konsultacji dermatologów, chirurgów ogólnych i naczyniowych skończywszy na zabiegach podologicznych prowadzonych przez pielęgniarki i kosmetologów łącznie z terapią laserową paznokci rąk i stóp.

Podstawowe zadanie podologa to utrzymanie stóp w stanie zdrowia, czyli działanie profilaktyczne, aby nie rozwinęły się choroby skóry i paznokci. Pacjenci, u których pojawiły się schorzenia stóp, mogą korzystać z zabiegów podologicznych, które wspomagają leczenie dermatologiczne, chirurgiczne, diabetologiczne (cukrzycy), ortopedyczne, endokrynologiczne, neurologiczne i inne.

Oferta gabinetu podologicznego zawiera szeroką ofertę. Najczęściej wykonywane zabiegi scharakteryzowane są poniżej.

 1. Podstawowy zabieg podologiczny to rodzaj pedicure leczniczego i coś więcej niż pedicure kosmetyczny. Polega na oszlifowaniu stóp i paznokci, obcięciu paznokci we właściwy sposób i usuwaniu zrogowaciałego naskórka w połączeniu z edukacją pacjenta jak pielęgnować stopy.
 2. Usuwanie nagniotków, czyli odcisków, czyli modzeli polega na usuwaniu nawarstwionego naskórka za pomocą:
  • frezowania: do frezarki z pochłaniaczem podłączony jest jednorazowy kapturek ścierny, który wprowadzony w ruch obraca się ścierając bezboleśnie nadmiar nawarstwionej skóry
  • lasera CO2, którym wypala się nagniotki po wcześniejszym znieczuleniu. Zabieg przeprowadza lekarz dermatolog lub chirurga
  • chirurgiczne wycinanie modzeli za pomocą skalpela
  • krioterapia odcisków przez lekarza dermatologa
  • wskazana diagnostyka przyczyny powstawania odcisków
  • metody można łączyć
 3. Usuwanie hyperkeratozy, nawarstwień naskórka, zgrubień naskórka za pomocą frezowania, lasera CO2 i krioterapii. Metody terapii można łączyć.
 4. Terapia pękających pięt i suchej, łuszczącej się skóry. Im szybciej rozpoczniemy terapię tym będzie ona krótsza i mniej uciążliwa. Pękające pięty dotyczą bardzo wielu kobiet. Oprócz defektu estetycznego mogą sprawiać ból i uniemożliwiać chodzenie, a powstające głęboki rozpadliny mogą być wrotami dla bakterii, grzybów, wirusów. Odpowiednie zabiegi i dostosowanie maści leczniczych pozwolą poprawić ten problem.
 5. Diagnostyka i leczenie grzybicy paznokci za pomocą lasera Lunula. Po wykonaniu badania mykologicznego, wykrywającego grzyby, po konsulatcji dermatologicznej, podolog przeprowadza zabieg naświetlania paznokci rąk lub stóp wiązkami lasera Lunula. Jest to terapia alternatywna do leczenia tabletkowego grzybicy paznokci. Laser Lunula oprócz działania grzybobójczego, pobudza paznokieć do odrostu, dlatego stosuje się go w leczeniu innych chorób np. łuszczycy paznokci, onycholizy czyli odklejenia płytki paznokciowej, stopy cukrzycowej i innych.
 6. Leczenie stopy cukrzycowej to stała pielęgnacja i opieka wielu specjalistów: diabetologa, chirurga naczyniowego, dermatologa i podologa, pielęgniarki. Prawidłowo pielęgnowane stopy u pacjentów z cukrzycą, zabiegi podologiczne, stosowanie odpowiednich kremów zapobiegają nawarstwieniom i pęknięciom naskórka i zakażeniom skóry. Prawidłowo prowadzona cukrzyca zmniejsza ryzyko powikłań w postaci złego krążenia i zaburzeń unerwienia na stopach.
 7. Leczenie wrastających paznokci. Odbarczenie hyperkeratozy przy paznokciach oraz odpowiednie przycinanie, a dalej klamry na wrastające paznokcie to zabiegi nieinwazyjne. W ostateczności przeprowadza się chirurgiczne klinowe wycinanie płytki paznokciowej z macierzą, co zwęża paznokieć, ale usuwa część wrośniętą.

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
  PODSTRONY AKTUALNOŚCI