Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Leczenie nadpotliwości

  Nadmierna potliwość, nadpotliwość, czyli wzmożona produkcja potu może dotyczyć wielu okolic ciała. Wówczas należy przeprowadzić diagnostykę internistyczną w celu wykluczenia chorób tarczycy, cukrzycy, nowotworów, niedokrwistości i innych schorzeń internistycznych i neurologicznych. 

  Jeśli natomiast nadpotliwość jednej okolicy np. pach jest od wielu lat dokuczliwym i wstydliwym problemem można zgłosić się, aby zmniejszyć nadmierne pocenie się.

  Osoby, które czytają tę stronę zapewne próbowały już innych sposobów na zmniejszenie potliwości takich jak antyperspiranty oraz mocniejszych preparatów dostępnych w aptece np.  Antidral i Etiaxil, które czasem wywoływały podrażnienia skóry.

  Jeśli te metody okazały się nieskuteczne proponujemy zabieg usuwania nadmiernej potliwości pach botuliną.

  Skuteczna terapia nadmiernej potliwości pach

  Toksyna botulinowa w 80% a nawet 100% na wiele miesięcy hamuje wydzielanie potu przez gruczoły potowe. Zabieg usuwania nadmiernej potliwości pach trwa około 30 minut i jest całkowicie bezpieczny oraz praktycznie bezbolesny, jeśli posmarujemy skórę pach kremem znieczulającym. U osób z bardzo dużą produkcją potu po wykonaniu próby Minora czyli testu jodowo- skrobiowego można zablokować wydzielanie potu w 100%. U osób z ujemną próbą Minora nakłuwamy skórę całej pachy w miejscu porostu włosów w dole pachowym. 

  Przez kilka miesięcy po zabiegu usuwania nadmiernej potliwości pach skóra nie poci się w ogóle. Zabieg powtarzamy w zależności od potrzeb. Czasem pocenie się na tyle się zmniejsza, że efekty utrzymują się do 1 roku.

  Działanie botuliny na gruczoły potowe

  Toksyna botulinowa hamuje uwalnianie acetylocholiny, będącej przekaźnikiem bodźców w synapsach nerwowo-mięśniowych, a także włóknach unerwiających gruczoły potowe. Po podaniu botuliny całkowicie wstrzymana jest produkcja potu, a skóra staje się sucha w miejscu podania.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony