Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Usuwanie przebarwień laserem nanosekundowym Helios III

Usuwanie przebarwień laserem nanosekundowym Helios III

Usuwanie przebarwień laserem nanosekundowym Helios III w Klinice Medesta. Dzięki nowym technologiom posiadamy narzędzia do skuteczniejszego usuwania przebarwień.

Przebarwienia posłoneczne, pozapalne np. po trądziku i hormonalne są często zmorą wielu kobiet. Za powstawanie plam na skórze najczęściej odpowiadają skłonności genetyczne i nadmierna ekspozycja na promienie UV, niektóre hormony, zioła, leki, kosmetyki i stany zapalne np. potrądzikowe.  Przebarwienia mogą być związane z nadmierną produkcją barwnika melaniny lub nagromadzeniem się w nadmiernej ilości komórek barwnikowych melanocytów. W zależności od charakteru zmian leczenie jest całkowicie różne.

Każdy zabieg usuwania plam za pomocą lasera w Klinice Medesta poprzedzony jest badaniem dermatologicznym. Lekarz dermatolog bada przebarwienia za pomocą różnych przyrządów zazwyczaj dermatoskopu rzadziej lampy Wooda. Po ustaleniu charakteru przebarwień przeprowadza się odpowiedni zabieg.

Dopasowane zabiegi w Klinice Medesta

 • Laser nanosekundowy
 • Piling wybielający np. Cosmelan lub Amelan
 • Kremy depigmentacyjne
 • Pilingi z kwasami AHA, TCA kwas trójchloroctowy, kwasem kojowym, azelainowym, migdałowym, glikolowym i witaminą C i inne
 • Laser frakcyjny ablacyjny CO2 lub nieablacyjny Palomar Emerge
 • Laser KTP Cutera Excel V
 • Terapie łączone.

Usuwanie przebarwień na twarzy, grzbietach rąk, plecach laserem

Usuwanie przebarwień skóry twarzy, rąk, dekoltu zależy od rodzaju plam. Przebarwienia typu lentigo simplex, czyli plamy soczewicowate, czy starcze przypominają bardzo duże piegi. Mają kształt okręgu z różnym odcieniem barwnika. Zwykłe oprócz dolegliwości estetycznych mogą po wielu latach stać się zmianami, które są stanami przed nowotworowymi. Do tej pory usuwaliśmy je laserem frakcyjny co2, lecz gojenie było kilkudniowe, a zabiegi trzeba było powtarzać, by osiągnąć dobry efekt.

Tego typu przebarwień nie da się usunąć za pomocą kremów, czy powierzchownych pilingów, ponieważ istota samej choroby nie polega na nagromadzeniu melaniny. Należy usunąć naskórek z nadmiarem melanocytów. Tego typu plamy są konsekwencją nadmiernego opalania skóry w młodości. Ujawniają się po długim czasie od ekspozycji na słońce nawet po 10-20 latach w późniejszym wieku, dlatego noszą nazwę plamy starcze.

Nowy laser Qswitch Helios w Klinice Medesta wysyła bardzo krótkie, nanosekundowe impulsy. Nanosekunda to jedna milionowa część sekundy. Laser emituje dwie długości fali (532 nm i 1064 nm) z jednego urządzenia, dzięki czemu pozwala to na usuwanie:

 • przebarwień na rękach i twarzy oraz skórze całego ciała (plamy starcze inaczej lentigo)
 • przebarwień posłonecznych i pozapalnych zarówno powierzchownych i głębokich (fale lasera wnikające płycej i głębiej)
 • wyrównywaniu kolorytu skóry
 • piegów
 • melasmy
 • tatuaży czarnych i czerwonych oraz tatuaży pourazowych.

Co wyróżnia laser Helios o innych laserów nanosekundowych Q-switch?

Frakcyjna końcówka pozwala na odpowiednie pokrycie wiązką lasera leczonej powierzchni. Po zabiegu tworzy się niewielki rumień, który można zapudrować lub płaski strupek, który złuszcza się w ciągu kilku dni. Jest to uzależnione od rodzaju przebarwienia. Laser ten w porównaniu z dostępnymi wcześniej technologiami cechuje się doskonałą skutecznością i krótką rekonwalescencją po zabiegu. Dzięki niezwykle krótkim impulsom zabieg niesie minimalne ryzyko narażenia otaczających plamy obszarów skóry na podgrzanie wiązką laserową w porównaniu z technologiami takimi jak IPL i VPL. Zabieg laserem Helios III pozwala na rozjaśnienie opornych i rozległych przebarwień już po pierwszym zabiegu.

Dodatkowo laser posiada podwójny impuls RTP Real Twin Pulse, który dostarcza więcej energii w bardzo krótkim czasie, dzięki temu skuteczność usuwania zmian pigmentacyjnych jest większa.

Dzięki 2 długościom fal laserowych (KTP 532 nm i Nd: Yag 1064 nm) możemy zastosować głowicę, która wnika płytko m.in. w przypadku przebarwień na grzbietach rąk lub głębiej do przebarwień na twarzy. 

Ze względu na krótki impuls wiązki laserowej zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Nawracające przebarwienia, co zrobić, aby się uchronić?

Dzięki nowym możliwościom, jakimi dysponuje Klinika Medesta, usuwanie przebarwień staje się łatwiejsze i skuteczniejsze. Nie zapobiega to jednak nawrotom plam. Jeśli ktoś miał już raz w życiu przebarwienia, skłonności do ich nawrotu pozostają i w momencie ekspozycji na słońce, solarium może dojść do powstania plam na nowo. Istnieją kremy i zabiegi zapobiegjące nawrotom przebarwień. Na ten temat więcej w części dotyczącej zabiegów kosmetycznych.

do góry strony
  PODSTRONY AKTUALNOŚCI