Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Usuwanie brodawek - kurzajek - krioterapia

  Brodawki wirusowe usuwamy za pomocą zabiegów - krioterapii czyli mrożenia.

  Krioterapia brodawek wirusowych, inaczej zwanych popularnie kurzajkami, polega na uszkadzaniu tkanek zakażonych wirusem za pomocą niskiej temperatury. Brodawki są wywoływane przez wirusa brodawczaka HPV, przenoszonego na drodze bezpośredniego kontaktu skóry z zakażoną skórą ludzi lub powierzchniami i przedmiotami takimi jak: obuwie, pilniczki, podłoga np. na basenie, siłowni, na których obecne są komórki wirusa. Aktualnie znanych jest już ponad 100 podtypów wirusów brodawczaka HPV.

  W gabinetach dermatologicznych wykorzystuje się najczęściej ciekły azot (temperatura wrzenia to−195,8 °C) lub podtlenek azotu.

  Skuteczność krioterapii, kriodestrukcji polega na osiągnięciu odpowiednio niskiej temperatury w tkance. Zależy to od sposobu wykonywania zabiegu - mrożenia brodawek oraz rodzaju brodawek wirusowych. Obecnie na rynku dostępne są w drogeriach i aptekach aerozole do usuwania brodawek, ale nie zawierają one ciekłego azotu tylko mieszaninę gazów o temperaturze wrzenia nie przekraczającej -50°C, dlatego skuteczność mrożenia może być różna tymi sposobami.

  Leczenie brodawek wirusowych

  Brodawki wirusowe na stopach, zwłaszcza mozaikowe, są bardzo oporne na leczenie. Często konieczne jest wiele zabiegów (od 2-10 sesji) po odpowiednim przygotowaniu skóry do mrożenia.

  W celu zmniejszenia ilości zabiegów dermatolog zwykle zaleca naklejanie plastrów na pogrubiały naskórek.  Plastry te zwierają kwas salicylowy obecny w maściach na odciski. Leki te powodują złuszczanie i zmiękczanie brodawek, jednak wymagają obowiązkowości i smarowania przez kilka dni na noc.

  Mimo prawidłowego leczenia przypadki nawrotów są częste, związane z biologią samej choroby. W naszym gabinecie wykorzystujemy ciekły azot – krioterapię kontaktową i natryskową aparatem KS-2. W bardzo opornych przypadkach stosujemy terapie łączone: chirurgiczne wycinanie lub laserowe usuwanie brodawek za pomocą lasera CO2.

  Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony