Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Grudki perliste prącia laser usuwanie

Grudki perliste prącia laser usuwanie

Perliste grudki prącia to małe kuliste, rzadziej wydłużone wyrośla błony śluzowej prącia. Są koloru białawego lub cielistego. Zwykle mają wielkość od 0,5 do 4 mm. Zlokalizowane są na koronie żołędzi prącia i w rowku zażołędnym. Mogą rosnąć w dwóch rzędach. 

Nie przechodzą na trzon prącia i wzgórek łonowy w przeciwieństwie do kłykcin kończystych (brodawek płciowych), z którymi trzeba je różnicować.

Grudki perliste prącia nie są zakaźne. Pojawiają się u młodych mężczyzn w okresie dojrzewania. Występują u kilku–kilkunastu procent zdrowych, nieobrzezanych mężczyzn.

Usuwać czy nie usuwać?

Dolegliwości te nie są chorobą i nie wymagają leczenia, ale mogą stanowić niepokój u młodych mężczyzn i być przyczyną braku

akceptacji wyglądu własnych narządów płciowych. Zdarza się, że mężczyźni uznają je odchylenie od normy i pragną je usunąć z przyczyn estetycznych i psychologicznych.

Rodzaje leczenia?

Leczeniem z wyboru we wszystkich rozwiniętych krajach jest laseroterapia.

Laserowe usuwanie grudek perlistych prącia za pomocą wiązki lasera CO2 polega na precyzyjnym odparowywaniu tylko grudki. Po zabiegu powstają drobniutkie strupki mniejsze niż łepek od szpilki. Stare metody np. krioterapia, usuwanie prądem dawały blizny i były bolesne oraz niedokładne. Oprócz grudek perlistych na penisie uszkadzały również skórę dookoła, powodując blizny.

Czy zabieg boli?

Zabieg poprzedzony jest znieczuleniem skóry kremem znieczulającym (20 minut przed laserem skórę smaruje się kremem). Dzięki temu usuwanie grudek metodą laserową nie jest bolesne. 
W naszej klinice dysponujemy gabinetem zabiegowym z własną łazienką, gdzie pacjent może sam lub pod opieką lekarza przeprowadzić znieczulenie kremem.

Bezpośrednio po zabiegu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych, a strupki odpadają w ciągu kliku dni natłuszczane maścią regenerująca.

Zalecane jest unikanie stosunków płciowych przez 1-3 dni bezpośrednio po laserze.

Rejestracja i dyskrecja.

W trakcie leczenia i rejestracji dyskrecja gwarantowana. W naszej klinice tego rodzaju dolegliwości wykonywane są przez lekarzy chirurgów – mężczyzn. Zabiegi również są przeprowadzane są przez lekarki ze specjalizacją dermatologia i chirurgia. W czasie rezerwacji terminu proszę powiadomić pielęgniarki w rejestracji o zapisie na zabieg laserem CO2 w celu usuwania narośli na skórze. Zabieg trwa maksymalnie 30 minut.

Cena wykonania zabiegu to kwota 999 zł.

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI