Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Laserowe usuwanie włókniaków powiek i wrastających rosnących rzęs

Laserowe usuwanie włókniaków powiek i wrastających rosnących rzęs

Włókniaki miękkie powiek to łagodne narośla skóry, które mogą być obecnie usuwane za pomocą lasera. W Klinice Medesta zabieg zazwyczaj wykonuje lekarz okulista, rzadziej dermatolog lub chirurg. Pacjenci są zadowoleni z efektu zabiegów i przyznają, że żałują tego, iż nie wykonali usuwania włókniaków wcześniej.

Do laserowej terapii nadają się również inne zmiany powiek takie jak: rogi skórne, kaszaki, mięczaki zakaźne, brodawki łojotokowe. Ważne jest także precyzyjne usuwanie brodawek wirusowych we wczesnym stadium. Zapobiega to rozsiewowi brodawek wirusowych. Krioterapia w okolicy oka jest złą metodą leczenia, ponieważ nie jest precyzyjna i może powodować głębokie bliznowacenie.

Laseroterapia zmian na skórze dla doświadczonego lekarza jest bardzo prosta. Spełnione powinny być warunki: doświadczenie lekarza, dobry, precyzyjny laser, odpowiednia diagnoza, dobry wzrok lekarza i oświetlenie pola zabiegowego najlepiej lampą bezcieniową. Zabieg laseroterapii zmian na powiekach jest bezbolesny, bezpieczny dla wzroku pacjenta, nie pozostawia blizn. Wyjątkiem są włókniaki o bardzo dużych rozmiarach, które wymagają wycinania chirurgicznego.

Aby zabieg był całkowicie bezbolesny, zmianę skórną smaruje się kremem znieczulającym i dodatkowo dla osób wrażliwych można zastosować znieczulenie w postaci zastrzyku, podawanego bardzo cienką igłą, grubości włosa.

Zabieg laserem CO2 polega na precyzyjnym odparowaniu zmian za pomocą wiązki laserowej wielkości mniejszej niż 1 mm. Można dokonać usuwania włókniaków również na brzegu powiek, między rzęsami. Te zmiany zazwyczaj są bardzo uciążliwe w życiu pacjentów. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się strupek, który jest wielkości szypuły usuwanej zmiany. Im mniejsza zmiana, tym lepszy efekt estetyczny po zabiegu. Dlatego nie czekajmy, aż włókniaki urosną do większych rozmiarów.

Po zabiegu strupków nie wolno namaczać np. w basenie. Odpadają one samoistnie po kilku dniach. Łagodne zmiany usuwa się za pomocą lasera. Odcina się je i przekazuje do badania histopatologicznego lub odparowuje w całości, jeśli są małe. Zmiany podejrzane o choroby nowotworowe, nie są poddawane odparowaniu wiązką lasera, lecz usuwane chirurgiczne z badaniem histopatologicznym.

Usuwanie wrastających rzęs

Laser co2 wykorzystywany jest również przez dr okulistę Mariusza Doroszkiewicza do precyzyjnego usuwania nieprawidłowo rosnących rzęs. Zdarza się, że rzęsy wrastają, podwijają się i wywołują gradówkę, jęczmień, przewlekły stan zapalny brzegów powiek.

Zabieg jest potrzebny, aby usunąć włos wraz z mieszkiem włosowym, tak, aby włos utracił zdolność odrastania. Można tego dokonać za pomocą elektrokoagulacji prądem, czyli elektrolizy rzęs lub laseroterapii wiązką lasera lub chirurgicznie. Mechaniczne wyrywanie rzęs przynosi efekt krótkotrwały, ponieważ odrastają one po pewnym czasie również w nieprawidłowej formie. Od krioterapii, czyli zamrażanie rzęs również odchodzi się z powodu braku precyzji działania i ryzyka obrzęku i blizn. Jedną z najskuteczniejszych metod jest bezpieczna dla wzroku (siatkówki) wiązka lasera co2, którą doświadczony lekarz okulista wykorzystuje w Klinice Medesta.

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI