Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Laserowe usuwanie znamion-laser frakcyjny CO2

Laserowe usuwanie znamion-laser frakcyjny CO2

Łagodne brodawkujące znamiona skórne i inne narośla na skórze możemy usuwać za pomocą wiązki lasera CO2. Laserowe odparowywanie skóry daje lepsze efekty kosmetyczne niż chirurgiczne wycięcie znamienia, ponieważ ślady po zabiegu są prawie niewidoczne.

Dotyczy to szczególnie okolic nosa, oka, gdzie po chirurgicznym wycięciu zmiany skórnej trudno jest zszyć skórę ze względu na warunki anatomiczne. Oczywiście blizenka jaka powstaje jest zależy od wielkości usuwanej zmiany, ale ma wielkość "łebka od szpilki" lub kilkumilimetrowego kółeczka.

Na czym polega zabieg usuwania znamion?

Wiązka lasera CO2 wnika wybiórczo do wody, która znajduje się w skórze czyli tkance usuwanego znamienia. Tkanka pochłania wiązkę lasera i ulega spaleniu lub odcięciu. Za pomocą lasera możemy bardzo precyzyjnie odparowywać narośla skórne w sposób punktowy, ciagły albo warstwowy. Podczas laserowego usuwania znamion i innych schorzeń skórnych, nie potrzebne są skalpel i narzędzia chirurgiczne ponieważ nie ma potrzeby zakładania szwów. Nie ma też możliwości, aby przenieść choroby takie jak HIV czy wirusowe zapalenie wątroby (żółtaczka), ponieważ metoda laserowa jest bezkontaktowa. 

Przed usuwaniem znamion barwnikowych tzw. „pieprzyków” lekarz dermatolog lub chirurg za pomocą badania małym ręcznym „mikroskopem” zwanym dermatoskopem dokonuje wstępnej oceny. Badanie dermoskopowe pozwala rozpoznać czy jest to zmiana łagodna, podejrzana, czy nowotworowa. Jeśli mamy do czynienia z wypukłymi i jasnymi naroślami skórnymi, które towarzyszą nam od lat na twarzy lub ciele wówczas najczęściej mamy do czynienia ze znamionami skórnymi.

Po odcięciu laserem usuwanej zmiany, jeśli jest to możliwe, przekazujemy ją do badania. Wszelkie znamiona brązowe i czarne oraz takie, które pojawiają się niedawno i powiększają się, należy usunąć i przekazać do badania hist-pat pod mikroskopem. Badanie to jest wykonywane przez lekarza patomorfologa i polega na oglądaniu pod mikroskopem, pod dużym powiększeniem, wyciętego znamienia bardzo dokładnie. Pozwala to na szczegółową diagnostykę.

Po odparowaniu skóry lub odcięciu znamienia, w skórze pozostaje dołek pokryty strupkiem wielkości podstawy znamienia. Im mniejsza i cieńsza podstawa włókniaka lub znamienia, tym mniejsza blizna. Strupków nie wolno zrywać ani pudrować czy nakładać makijażu przez kilka dni aby nie doszło do zakażenia skóry. 

Zaleca się natomiast przemywanie skóry Octaniseptem i smarowanie kremem przyspieszającym regenerację naskórka i natłuszczającym skórę np.: Cicalfate firmy Avene, Cicaplast Baume B5 firmy La Roche-Posay, Terproline EGF czy peptydy ze srebrem. Strupków nie wolno wystawiać na promieniowanie ultrafioletowe (słońce, solarium) ponieważ skóra może zagoić się pozostawiając przebarwienie w postaci brązowej plamy, można natomiast miejsca te smarować kremem z filtrem przeciwsłonecznym 50+.

Poniższe zdjęcia prezentują procedury usuwania zmian skórnych laserem frakcyjnym ablacyjnym eCO2

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI