Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera nanosekundowego Helios III

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera nanosekundowego Helios III

Jak działa laser do usuwania tatuażu?

Aby zrozumieć proces usuwania tatuaży, zadajmy sobie pytanie:, „Co się dzieje, gdy wstrzykujemy tusz pod skórę?”

Wykonując tatuaż, myślimy o tym, że ma być on ładny i zgodny z panująca modą. Nie mamy czasem świadomości, że usuwanie jego jest procesem skomplikowanym i złożonym. Trzeba wiedzieć, że podczas zabiegu pigmentacji ciała barwniki zostają wtłoczone na różną głębokość do skóry właściwej. Nasz układ odpornościowy odbiera tusz, jako ciało obce i próbuje go usunąć. Cząsteczki barwnika są jednak zbyt duże, aby makrofagi (komórki żerne) mogły go pochłonąć. Dlatego dochodzi do otorbienia tkanką łączną tatuażu. Zostaje on w skórze na wiele lat.

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera nanosekundowego Helios III

Co dzieje się z makijażem permanentnym?

W tym przypadku pigmenty złuszczają się wraz z naskórkiem. Makijaż permanentny blednie i znika po kilku latach. Makijaż permanentny, który nie wyłuszcza się tylko utrzymuje się trwale, jest tatuażem, czyli barwniki podano w głębsze warstwy skóry właściwej.

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu, tattoo removal?

Usuwanie tatuaży za pomocą lasera polega na emisji wiązki laserowej, która działa na konkretny kolor. Ultrakrótkie, nanosekundowe, trwające milionowe części sekundy impulsy o dwóch długościach fali w jednym laserze 532 nm i 1064 nm pozwalają na usuwanie:

  • tatuaży czarnych i czerwonych oraz tatuaży pourazowych
  • przebarwień na grzbietach rąk i twarzy oraz całym ciele
  • przebarwień posłonecznych i pozapalnych np. po trądziku zarówno powierzchownych i głębokich
  • wyrównywaniu barwy, kolorytu i struktury skóry
  • usuwaniu piegów oraz melasmy, czyli ostudy.

W trakcie zabiegu tatuaż lub barwnik przebarwienia pochłania odpowiednią długość fali lasera. W przypadku tatuażu pod wpływem wysokiej energii dochodzi do podgrzania tkanek i cząstek pigmentu. To powoduje, że barwnik rozpada się na mniejsze kawałki. Wiązka lasera rozbija duże cząsteczki tuszu na mniejsze depozyty, co ułatwia makrofagom ich uprzątnięcie.

Jak przebiega zabieg laserem nanosekundowym? Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu?

Ciepło lasera powoduje obrzęk i zbielenie tkanki, a tatuaż wygląda jakby został usunięty w całości. Po ustąpieniu opuchlizny przy dużych tatuażach widać, że pozostałe resztki pigmentu.

Kolejny zabieg przeprowadza się po około 4-6 tygodniach, nie ma sensu zwiększać częstotliwości zabiegów, gdyż potrzebujemy czasu, aby nasze makrofagi (komórki żerne) usunęły najmniejsze drobinki barwnika.

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI