Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Plasma IQ - plazmowe ujędrnianie skóry wokół oczu Plasma IQ

Plasma IQ - plazmowe ujędrnianie skóry wokół oczu Plasma IQ

Ostatnio na rynku medycyny estetycznej pojawiło wiele nowych różnych urządzeń działających na zasadzie emisji wiązki plazmy. Najpopularniejsze z nich to Plexr, Jet plasma, plasma IQ.

Dlatego testowaliśmy dla Państwa kilka urządzeń pod kątem efektu zabiegu oraz szybkości gojenia skóry.

Plazma, Plasma IQ sposobem na opadające i wiotkie powieki

Zabiegi z użyciem plazmy służą do obkurczenia wiotkiej skóry powiek górnych i dolnych, zastępując w niektórych przypadkach blepharoplastykę, czyli zabieg operacyjny powiek.

Do tej pory wykorzystywano lasery frakcyjne do ujędrniania skóry i zagęszczania jej. Nie można jednak wysokimi energiami traktować skóry nad gałką oczną bez nakładek ochronnych na ciało szkliste. Dlatego urządzenia emitujące plazmę w tym Plasm IQ, PlexR, Plasma Jet, doskonale nadają się do opracowania zmarszczek i wiotkiej skóry powiek nawet w bezpośrednim sąsiedztwie rzęs.

Na czym polega zabieg?

Zabieg z użyciem plazmy to mało inwazyjna technika polegająca na przyłożeniu igły urządzenia nad poddawaną terapii skórę, nie dotykając jej. Na końcu igły wytwarzana jest mikrowiązka plazmy, która powstaje w wyniku jonizacji gazów zawartych w powietrzu. W rezultacie tego wytwarza się łuk elektryczny. Energia elektryczna „przeskakuje” z igiełki na skórę, nie dotykając jej. Mikrowiązka plazmy wykonuje płytkie strupki w naskórku i powoduje obkurczenia nadmiernie wiotkiej skóry.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Najczęściej terapii poddawane są powieki górne lub dolne oraz zmarszczki wokół ust, w okolicy przedusznej. Powieki po zabiegu zawsze są mniej lub bardziej opuchnięte i zaczerwienione. Zależy to od rodzaju skóry i parametrów zabiegowych. Gojenie trwa od 4-7 dni bardzo rzadko do 30 dni i polega na złuszczaniu powierzchownych strupków oraz ustępowania opuchlizny i rumienia. Zalecane jest stosowanie odpowiednich kremów przyspieszających gojenie naskórka.

Dla kogo zalecamy wykonanie zabiegów z mikrowiązką plazmy?

Zabiegi Plasmą IQ polecamy osobom, które mają umiarkowany nadmiar skóry powiek dolnych i górnych, a boją się asymetrii po operacji powiek. W przypadku bardzo dużego nawisu skóry, lepszym i szybszym rozwiązaniem jest jej wycięcie niż kilkakrotne zabiegi wiązką plazmy, które należy powtarzać. Im wyższe parametry zastosowane do zabiegu tym dłuższe gojenie skóry i ryzyko utrzymującego się rumienia i powstania przebarwień.

Im mniej inwazyjna technika, tym efekt delikatniejszy oraz krócej utrzymujący się.

Urządzenia emitujące mikrowiązkę plazmy są doskonałym narzędziem dla doświadczonego dermatologa estetycznego, który ma w zanadrzu inne metody pojędrniania skóry takie jak różnego rodzaju lasery frakcyjne, radiofrekwencję mikroigłową, pilingi chemiczne, blepharoplastykę i przede wszystkim potrafi dobrać odpowiedni zabieg w zależności od wskazań. Nie można stosować mikrowiązki plazmy w każdym przypadku i zastępować nią laserów frakcyjnych lub operacji powiek, tylko dlatego, że nie ma się innych możliwości.

Skuteczność zabiegów Plasmą IQ zależą przede wszystkim od prawidłowej kwalifikacji i doboru pacjentów do zabiegów. 

Oto fotorelacja z zabiegu u naszej Pacjentki:

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI