Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Stymulatory kolagenu

Stymulatory kolagenu

Do najmocniejszych stymulatorów syntezy włókien kolagenowych należą:

- kwas polimlekowy - substancja chemiczna uzyskiwana w procesie fermentacji cukru w procesach biotechnologicznych, ale również w ludzkim organizmie. Obecnie przeżywa swój renesans w medycynie estetyczniej. Po około 2-3 miesiącach od zabiegu widzimy wyraźne odmłodzenie skóry. Skóra nabiera blasku, jędrności i jest wyraźnie młodsza, bez zniekształcenia rysów twarzy. Nie ma wrażenia przepompowania twarzy, jak przy nadmiarze kwasu hialuronowego. Niektóre preparaty są przeznaczone dla osób szczupłych z wyraźną wiotkością skóry na twarzy, szyi, dekoltu, a także na ciele i mają rejestrację w tych okolicach.  Efekty po kwasie polimlekowym utrzymują się długo, kilka lat, aż na nowo się nie zestarzejemy. Zabiegi można powtarzać w seriach.

- polikaprolakton - to doskonały, silny i dość bezpieczny stymulator tkankowy. Jest to wchłanialny polimer stosowany w medycynie od wielu lat m.in. do produkcji implantów i nici rozpuszczalnych, wykorzystywanych w chirurgii. W jego skład wchodzą pierwiastki naturalnie występujące w naszym organizmie takie jak wodór, tlen i węgiel, rozkłada się on do wody H20 i dwutlenku węgla CO2. Wypełniacz ten podaje się pod wiotką skórę twarzy. Po około 3 miesiącach dochodzi do pobudzenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efekty zabiegów utrzymują się od 1 do 3 lub 4 lat.

- hydroksapatyt wapnia to składnik naturalnie występujący w naszym organizmie, dlatego mówi się o tym produkcie jako biostymulator. Występuje normalnie w ludzkich kościach i zębach. Od wielu lat jest stosowany w różnych dziedzinach medycyny. W medycynie estetycznej stosowany ponad 15 lat. Największą zaletą tego preparatu jest to, że nie zwiększa on objętości tkanek do których jest wstrzyknięty. Czyli idealnie nadaje się do policzków, chomików i dla osób z pełną twarzą. Może okazać się niewystarczający u osób z dużym ubytkiem tkanki tłuszczowej.

Delikatniejsze stymulatory to osocze, aminokwasy, peptydy, kwas hialuronowy i inne.

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI