Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Depilacja laserowa laser diodowy Palomar Vectus

  Palomar VectusTM Laser – skuteczna depilacja laserowa nowej generacji

  Laser Palomar VectusTM należy obecnie do największej amerykańskiej firmy Cynosure, produkującej lasery estetyczne. Jest udoskonaleniem lasera diodowego Light SheerTM.

  Laser Light Sheer ET TM działał w następujący sposób: impuls lasera szybko nagrzewał cebulki włosa, w ten sposób trwale je uszkadzając. Uszkodzona cebulka nie odżywiała włosa a martwy włos się wysuwał. Podczas depilacji laserem Light Sheer ETTM pacjent odczuwał ból, a raczej gorące ukłucie. Depilacja ta była oczywiście bardzo skuteczna natomiast bolesna i nieskuteczna przy jasnych włosach.

  Dlatego też firma Palomar kilkanaście lat pracowała nad nowym laserem do depilacji, przy założeniach, że depilacja nowej generacji ma być skuteczna, bezbolesna, szybka, trwała, dla ludzi z całego świata tj. różnej karnacji skóry oraz ciemnych i jasnych włosach. Ostatecznie naukowcy stworzyli laser Palomar VectusTM, który zawiera nowe unikalne rozwiązania do depilacji.

         

  Wcześniej do depilacji używane były IPL, które podgrzewały okoliczne struktury i mieszki włosowe, ale ich skuteczność w trwałym usuwaniu owłosienia była niewielka, ponieważ energia lasera w sposób niewystarczający skupiała się w mieszku włosowym. Energia lasera ulegała rozproszeniu i włos nie uszkadzał się i ponownie odrastał. Najczęściej dochodziło jedynie do krótkotrwałego opóźnienia w odroście włosów.

  Lasery diodowe: Palomar Vectus i Light Sheer oraz aleksandrytowe: Cutera HR w porównaniu do lamp IPL lub VPL posiadają znacznie większą skuteczność.

  Laser Palomar VectusTM zawiera następujące innowacyjne rozwiązania, w porównaniu z laserem Light  SheerTM:

  - SkintelTM Melanine ReaderTM – (z j. angielskiego: skin – skóra, tell- mówić) opatentowane urządzenie zwane czytnikiem melaniny, który zapewnia, indywidualnie dobrane dawki depilacji, analizując kolor skóry, pochodzenie etniczne i styl życia (np. czy pacjent jest obecnie opalony).

  Wyniki czytnika melaniny wprowadza się do komputera lasera VectusTM. W laserze tym energia lasera, aby była skuteczna i bezpieczna, dobierana jest biorąc pod uwagę aż cztery parametry:

  • gęstość włosów,
  • fototyp skóry wg odczytu melaniny Skintel,
  • średnicę (grubość) włosów,
  • kolor włosów.

  Włosy biłe (siwe) i rude nie ulegają procesowi depilacji laserowej.

  - Advanced Contact CoolingTM – stopka głowicy lasera VectusTM zbudowana jest szafirowego kryształu, który natychmiast po impulsie lasera chłodzi depilowaną powierzchnię skóry do 5 stopni Celsjusza. Dzięki dużej głowicy obszar jest dobrze schłodzony.

  - PhotonRecyclingSM– unikalny układ luster w głowicy lasera VectusTM, odbija wiązkę laserową i rozdziela ją na kilka strumieni, których łączna wartość jest bardzo wysoka i jednocześnie skuteczna. Zabieg jest mniej bolesny w porównaniu z depilacją laserem diodowycm Light SheerTM. Odbite promienie laserowe wnikają ponownie do włosa, co gwarantuje większą skuteczność i mniejszą bolesność.

  - szybka depilacja nawet dużych powierzchni np. męskie plecy – do 5 minut! Dlaczego? Laser posiada dwie końcówki, małą i dużą. Końcówka mała służy do depilacji małych powierzchni, np. bikini, wąsik; natomiast większą poleca się do depilacji ud, łydek, pleców itd…

  Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać i od czego to zależy?

  Cykl wzrostu włosów podzielony jest na trzy fazy:

  • anagen – faza aktywnego wzrostu
  • katagen – faza spoczynku
  • telogen – faza wypadania

  Laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, których jest w zależności od okolicy od 20-30%. Dlatego zabiegi depilacji powtarza się kilka razy w odstępach co około 6 tygodni. W celu usunięcia włosów czarnych, grubych wystarczą od 4 do 10 zabiegów (lub więcej) w zależności od gęstości i indywidualnej reakcji cebulki włosa na wiązkę lasera. Włosy jasne, cienkie wymagają większej ilości zabiegów. Laser usuwa włosy na zawsze, usunięte włosy już nie odrastają.

  Owłosienie na twarzy u kobiet – włosy meszkowe mają zdolność do przekształcania się w nowe włosy, stąd depilację okolic twarzy należy powtarzać wielokrotnie.

   

   

   

  Dzięki pracy lekarzy dermatologów Medesta świadczy usługi bezpiecznie i z optymalną dawką wiązek laserowych. Stawiamy na komfort pacjenta, skuteczność i bezpieczeństwo.

  Teraz zabiegi depilacji laserowej w promocyjnej cenie

  Oto film przedstawiający zabieg depilacji w naszej klinice.

   

   

  Zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej laserem VectusTM do Kliniki Medesta w Elblągu.

  Depilacja laserem VectusTM to depilacja szybka, bezpieczna, skuteczna, (prawie) bezbolesna!

  Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony