Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Laser tulowy

Laser tulowy

Laser tulowy - Baby face i mezoterapia laserowa

Laserem tulowym wykonujemy zabiegi na górnych warstwach skóry w celu uzyskania efektu Baby Face Beauty. Przez określenie Baby face rozumiemy gładką, rozjaśnioną, pozbawioną zmarszczek i przebarwień twarz. Jednym słowem laser ten służy do odmładzania oraz do mezoterapii laserowej skóry twarzy oraz zabiegów na owłosioną skórę głowy w przypadku łysienia i wypadania włosów. 

Na czym polega zabieg laserem tulowym

Zabiegi laserem tulowym polegają na odmładzaniu skóry za pomocą tworzenia płytkich kanalików w naskórku głębokości 200 mikrometrów. Mikrodziurkowanie skóry powoduje tworzenie  małych otworków pod naskórkiem o średnicy  40-100 mikrometrów w zależności od parametrów laserowych. Do tych mikrootworków podajemy substancje odżywcze, lecznicze i odmładzające porównywalnie jak w mezoterapii igłowej. Nakładane na skórę kosmeceutyki dobrane są do problemu skóry.

Laser tulowy

Zalety lasera tulowego

Największą zaletą lasera jest brak rekonwalescencji po zabiegu, efekt odmłodzonej skóry i rozjaśnienia przebarwień. Zabiegi można wykonywać u pacjentów z najbardziej wrażliwą, cienką, suchą i naczynkową skórą, ponieważ nie występuje obrzęk po zabiegu. Dobrze prowadzona terapia sprawia, że zabiegi laserem tulowym są niezwykle bezpieczne. U pacjentów z grubą, łojotokową skórą można stosować tryb ablacyjny z wyższą energią, tak aby uzyskać efekt jak po laserze co2 frakcyjnym, ale bez okresu rekonwalescencji.

Laser tulowy laserem frakcyjnym ablacyjnym, subablacyjnym i nieablacyjnym

Laser tulowy łączy w sobie dwie technologie – laserów frakcyjnych (ablacyjnych, subablacyjnych i nieablacyjnych) dający efekt Baby face oraz mezoterapii igłowej zwanej laserową polegającej na wprowadzaniu czynników aktywnych, odżywczych do głębszych warstw skóry właściwej.

Kiedy wybrać laser frakcyjny ablacyjny CO2, a kiedy laser tulowy?

Laser frakcyjny co2 firmy Lutronic działa głębiej, choć otwory jakie robi w naskórku to 120 mikrometrów i większe, a laser tulowy tworzy w trybie nieablacyjnym i ablacyjnym otwory 40-100 mikrometrów.

Zabiegi laserem co2 są wskazane przy głębokich, mocno widocznych zmarszczkach i bliznach potrądzikowych, pooparzeniowych i pourazowych. Gojenie po laserze co2 wymaga ok. 3-7 dni w zależności od zastosowanych parametrów laserowych i rodzaju skóry. Niektórzy pacjenci goją się bardzo dobrze, a niektórzy po laserze co2 pamiętają opuchniętą i zaczerwienioną twarz.

Gojenie po laserze tulowym trwa 1-2 godzin, nie ma długiego pieczenia i rumienia. Laser tulowy jest przeznaczony dla osób, które nie mają czasu na gojenie, boją się rekonwalescencji i dolegliwości bólowych, potrzebują odmłodzenia twarzy uzyskując efekt Baby face- wygładzenie drobnych zmarszczek, redukcja przebarwień, profilaktyka starzenia.

Laser tulowy

Wskazania do lasera tulowego

 • przebarwienia naskórkowe i skórne ( w tym piegi, plamy starcze)
 • melasmę naskórkową
 • nierówną strukturę skóry
 • drobne zmarszczki i drobne blizny potrądzikowe
 • rozszerzone pory
 • odmładzanie skóry uszkodzonej przez słońce, papierosy i wiek
 • wyrównywanie kolorytu
 • profilaktyka starzenia skóry
 • terapia łysienia telogenowego, androgenowego, wspomagająco przy nadmiernym wypadaniu włosów

Etapy zabiegu

Pierwszy etap polega na przesuwaniu głowicy skanującej nad skórą twarzy, szyi i dekoltu. Pacjent odczuwa mikronakłucia. Druga część zabiegu polega na aplikacji na powierzchnię skóry substancji odżywczych zawartych w specjalnie przygotowanych kosmeceutykach.

Specjalnie dobrane odżywcze i odmładzające substancje nakłada się na skórę bezpośrednio po przelaserowaniu. Ulegają one momentalnie wchłonięciu. Specjalnie przygotowane kosmeceutyki są aktywowane przez mieszanie ich na stacji LASMED firmy Lutronic. Należą do nich: witamina C, Resweratrol, witamina A, kwas traneksamowy, aminokwasy, osocze bogatopłytkowe. Podczas zabiegu naskórek nie ulega uszkodzeniu, ale mikrokanaliki średnicy 40-100 mikrometrów pozwalają na wniknięcie do głębszych warstw skóry substancji aktywnych, które potem stopniowo rozchodzą się w skórze. Jest to zabieg zbliżony do mezoterapii igłowej.

Trzeci etap zabiegu po wchłonięciu substancji aktywnych to nałożenie maski regenerującej.

Laser tulowy

Mezoterapia laserowa możliwa dzięki zabiegom laserem tulowym

Technologia lasera tulowego  firmy Lutronic pozwala na zaawansowaną aplikację specjalnych kosmeceutyków o malej cząsteczce, które przenikają przez otwory w naskórku. Dzięki mikrokanalikom zabieg jest nieinwazyjny, bez okresu gojenia, a specjalne kosmeceutyki przedostają się do głębszych warstw skóry i pomagają w terapii wielu schorzeń skóry.

Kosmeceutyki i substancje aktywne dostarczane w procesie mezoterapii laserowej:

 • witamina C bierze udział w syntezie kolagenu. Aby włókna kolagenowe miały odpowiednio silne i prawidłowe wiązania, reakcje biochemiczne wymagają witaminy C jako kofaktora. Przy braku witaminy C cząsteczki kolagenu nie będą zbudowane odpowiednio, a skóra będzie słaba i wiotka.
 • witamina A, retinol reguluje wydzielanie łoju, złuszczanie i regenerację naskórka oraz odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Stosowany w pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej.
 • resweratrol antyoksydant należący do polifenoli, zwany jako eliksir młodości. Naturalnie występuje m.in. w owocach jagodowych (truskawki, borówka amerykańska, czarna porzeczka), czerwonym winie, orzechach, kakao. W skórze jego działanie polega na: usuwaniu z tkanek wolnych rodników. Chroni on tym samym komórki skóry przed obumieraniem. Starzenie fibloblastów przyczynia się do braku produkcji kolagenu i tworzenia zmarszczek i obwisłej skóry.
 • kwas traneksamowy aminokwas stosowany w medycynie jako lek przeciw krwotokom i tworzeniu przebarwień. W skórze hamuje melanogenezę. Zmniejsza istniejące zmiany pigmentacyjne oraz zapobiega tworzeniu nowych plam.
 • aminokwasy, peptydy to cząsteczki aminokwasów połączone ze sobą. Stymulują komórki skóry i włosów do prawidłowej pracy oraz wchodzą w skład białek. Wykazują właściwości podobne do czynników wzrostu. Stymulują cebulki włosów do wzrostu, a komórki skóry do regeneracji,
 • osocze bogatopłytkowe zawierające płytkowe czynniki wzrostu, który są potrzebnym składnikiem w regeneracji tkanek, zarówno w ortopedii, trychologii i medycynie estetycznej.

Zapraszamy na zabieg! Ceny zabiegu kliknij tutaj

do góry strony
  PODSTRONY AKTUALNOŚCI