Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Laser frakcyjny i osocze bogatopłytkowe – lepsze efekty

Laser frakcyjny i osocze bogatopłytkowe – lepsze efekty

Laserowe odmładzanie i usuwanie blizn znane jest od wielu lat. Zabiegi z użyciem nowoczesnych laserów frakcyjnych polegają na kontrolowanym i precyzyjnym dziurkowaniu skóry w taki sposób, że pomiędzy mikronakłuciami znajduje się nieuszkodzona skóra. Pomiędzy „dziurkami” powstałymi po wiązce lasera znajdują się wysepki zdrowej skóry, dlatego naskórek z fragmentów zdrowej skóry napełza na mikrouszkodzenia, które goją się bardzo szybko tj. 2-3 dni. Odmładzanie laserami starego typu powodowały całkowitą ablację, czyli uszkodzenia całej skóry, a procesy regeneracji trwały 28 dni.

Połączenie laserowego odmładzania skóry z osoczem bogatopłytkowym wiąże się z lepszymi i szybszymi rezultatami odmładzania. W technice łączy się stymulację skóry do produkcji i obkurczania włókien kolagenu za pomocą wiązki i ciepła lasera oraz pobudzenie tkanek do regeneracji za pomocą czynników wzrostu, które zawarte są w osoczu.

Po odwirowaniu własnej krwi w próżniowej probówce uzyskuje się żółty płyn. Jest to osocze z zawartymi w nim dużymi ilościami płytek krwi. Płytki krwi w organizmie człowieka odpowiedzialne są min. za procesy krzepnięcia. 

W miejscu zranionym natychmiast dochodzi do uwalniania z płytek wielu czynników wzrostu, których zadaniem jest szybciej zagoić ranę. Te właśnie właściwości osocza wykorzystuje się w ortopedii ( przyspieszenie zrostu kości), chirurgii (przyspieszenie gojenia owrzodzeń) i medycynie estetycznej (odmładzanie i regeneracja skóry).

Długotrwałe efekty odmładzania

Według wieloletnich doświadczeń dr n.med. Danuty Dąbrowskiej same, pojedyncze zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, nawet oryginalnymi zestawami Regeneris, szczególnie u starszych osób, dają słabo widoczne klinicznie efekty wygładzania zmarszczek. U osób w późniejszym wieku, kiedy skóra jest „leniwa” procesy stymulacji skóry za pomocą osocza są czasem niewystarczające. Bardziej spektakularne i efektywne rezultaty odmładzania obserwuje się po laserze frakcyjnym CO2, kwasie hialuronowym czy botuliny, szczególnie w łączonych technikach zabiegowych. 

Dlatego od niedawna wykorzystuje się z rewelacyjnym skutkiem kojarzenie różnych zabiegów dla uzyskania naturalnych i długotrwałych efektów odmładzania.

Dzięki stosowaniu podczas jednego zabiegu jednocześnie osocza bogatopłytkowego i lasera frakcyjnego skóra szybciej się goi oraz skuteczniej odmładza poprzez podwójne wspomaganie do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastycznych.

Bezpośrednio po zabiegu laserem frakcyjnym nakładamy osocze Regeneris na skórę w postaci okładów lub podajemy igiełką śródskórnie.

Dzięki laserowemu odmładzaniu nasza skóra staje się gładka, pozbawiona rozszerzonych porów, przebarwień posłonecznych typu plamy soczewicowe. Dzięki obkurczeniu włókien kolagenowych ujędrniamy skórę, a efekty możemy porównywać do liftingu.

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI