Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Usuwanie cellulitu preparatem ALIDYA

Usuwanie cellulitu preparatem ALIDYA

Cellulit to zmiany skórne, które potocznie określane są „skórką pomarańczową”.

Problem ten dotyczy około 85% kobiet. Dotyka przede wszystkim kobiety w okresie dojrzewania (nasila się w okresie przekwitania, ciąży, menopauzie, podczas stosowania antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej). Cellulit występuje także u osób szczupłych i aktywnych fizycznie. 

Najczęściej cellulit znajdujemy na: brzuchu, pośladkach, udach, biodrach, kolanach, ramionach i sutkach. Objawem cellulitu jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry, mogą być widoczne guzki i zgrubienia.

Obecność cellulitu związana jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, łącznej oraz układu żylno-limfatycznego. Przyczynami powstawania cellulitu mogą być: hormony, genetyka, czynniki środowiskowe (zła dieta, braku ruchu, nadwaga i otyłość).

Jak skutecznie zahamować rozwój cellulitu? 

Po pierwsze warto zacząć od zmiany diety, na dietę niskokaloryczną. Jednak sama dieta to za mało, istotna jest także aktywność fizyczna, np. chodzenie, bieganie, pływanie, joga. Ważne jest, aby ćwiczenia odbywały się regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu. Warto także masować miejsca objęte cellulitem, ponieważ poprawia to krążenie krwi i płynów. Idealnym dopełnieniem walki z cellulitem są iniekcje preparatem ALIDYA.

Usuwanie cellulitu preparatem ALIDYAAlidya jest jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym ze znakiem CE 0373 do iniekcyjnego leczenia cellulitu. Ze względu na niepowtarzalny skład Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w tkankach poprawiających ich funkcjonowanie i hamujących rozwój cellulitu.

Preparat ten:

  • ma działanie przeciwobrzękowe i prowadzi do utraty centymetrów w obwodach
  • poprawia mikrokrążenie tętnicze (lepiej dotleniona skóra)
  • prowadzi do fizjologicznej regeneracji tkanek
  • posiada działanie przeciwutleniające (procesy wolnorodnikowe sprzyjają rozwojowi cellulitu)
  • prowadzi do chelatacji metali i rozpuszczania toksyn (Według włoskiego profesora kosmetologii Pasquale Motolese- żelazo wydostające się z mikrokrążenia jest przyczyną zmian w podskórnej tkance tłuszczowej widocznej w postaci zwłóknień i powstawania cellulitu).

Zabieg preparatem ALIDYA

Zabieg ten nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną. Zabieg Alidya polega na podaniu cienką igłą preparatu bezpośrednio w tkankę podskórną. Zabieg ten trwa 30 minut i jest praktycznie bezbolesny, jednak u wrażliwych pacjentów, lekarz może zdecydować o podaniu znieczulenia. Skuteczność zabiegu gwarantuje wykonanie serii od 7 do 12 zabiegów w odstępach, co 7-14 dniowych. 

Po zabiegu pacjent od razu wraca do codziennych czynności. Przez 12 godzin po zabiegu nie należy stosować kosmetyków w miejscu iniekcji oraz unikać bezpośrednich źródeł ciepła np. ekspozycja na słońce, promieniowanie UVA i UVB, sauna.

Po 24 godzinach od zabiegu zaleca się ćwiczenia, masaże. Unikanie nadmiaru promieniowania ultrafioletowego i tytoniu, zdrowy styl życia i urozmaicona dieta np. dieta śródziemnomorska to nowa filozofia i spojrzenie na walkę z cellulitem oraz sposób na utrzymanie jędrnej i młodej skóry na długo.

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI