Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Kwas polimlekowy stymulator kolagenu do twarzy i ciała

Kwas polimlekowy stymulator kolagenu do twarzy i ciała

Powstawanie i budowa kwasu mlekowego i polimlekowego.

              Jest to związek chemiczny powstający z kwasu mlekowego, który powstaje w naszym organizmie w procesie fermentacji glukozy w procesie beztlenowego oddychania komórkowego w czasie wysiłku fizycznego. Po około 2 godzinach od wysiłku kwas mlekowy jest usuwany z mięśni i transportowany do wątroby, gdzie jest przetwarzany. Istnieją dwie formy kwasu mlekowego, dwa enancjomery, czyli związki o lustrzanym odbiciu D i L.  Kwas polimlekowy to polimer zbudowany w wielu połączonych ze sobą pojedynczych cząsteczek kwasu mlekowego i jest produkowany w różnych procesach biotechnologicznych. Preparat przeznaczony do wstrzykiwań ma konsystencję białego „proszku”, z którego wykonuje się zawiesinę. Na polskim rynku dostępne są preparaty z kilku firm, różnią się one zawartością kwasu polimlekowego i budową cząsteczki przestrzennej PLA. Niektóre zawierają domieszkę kwasu hialuronowego, karboksymetylocelulozy i mannitolu.

Jak działa kwas polimlekowy (PLA polylactic acid)?

              Kwas polimlekowy podawany do skóry wywołuje stan zapalny, który jest impulsem dla komórek skóry do  zareagowania na stan zapalny i zaaplikowany preparat. Podobny odczyn jest też po zabiegach laserem frakcyjnym. Tylko, że po laseroterapii stan zapalny wywołany jest mikronakłuciami i podgrzewaniem skóry wiązką laserową.

Na czym polega ewenement kwasu polimlekowego?

              Przede wszystkim na dużej i długotrwałej sile działania. Porównując efekty po mezoterapii igłowej z zastosowaniem kwasu hialuronowego, polinukleotydów, peptydów i aminokwasów zazwyczaj delikatna poprawa na skórze jest widoczna od razu i utrzymuje się od 3 tygodni do 9 mcy. Kwas polimlekowy to bardzo mocny stymulator tkankowy przeznaczony dla osób najczęściej po 50 tym roku życia z twarzą drobną z ubytkami objętości oraz wiotką, mocno pomarszczoną, najlepiej cienką skórą. Zaletą zabiegu jest praktycznie brak rekonwalescencji. Zabiegi wykonuje się najczęściej kaniulą, więc siniaki powstają rzadko. Większość moich pacjentek uważa, że po zabiegu z kwasem polimlekowym widzą najbardziej spektakularne efekty w porównaniu do innych procedur. Kwas polimlekowy na ciało dopiero rozpoczyna swoją karierę.

Wskazania na obszary na ciele to:

  • Wiotka skóra brzucha, pelikanów, ud, okolicy kolan i pośladków.
  • Modelowanie pośladków i bryczesów
  • Terapia cellulitu

Zabiegi na ciało łączy się z masażami, endermologią oraz radiofrekwencją mikroigłową i falą radiową, ultradźwiękami i laseroterapią i wieloma innymi procedurami.

Przebieg zabiegu

              Kwas polimlekowy przeznaczony do iniekcji jest przygotowany w postaci proszku. Rozpuszczany jest przez lekarza w soli fizjologicznej lub wodzie do iniekcji minimum 30 minut przed procedurą. Potem trzeba go dokładnie wymieszać. Niektóre firmy polecają używać do przygotowania zawiesiny do wstrzykiwać specjalnych  wytrząsarek do łatwiejszego rozpuszczania. Następnie lekarz podaje kwas polimlekowy najczęściej kaniulą w odpowiednie warstwy skóry w obszarze poddawanym terapii.

Więcej informacji o zabiegu przeczytasz na blogu

 

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI