Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Depilacja laserowa laser diodowy Palomar Vectus

Depilacja laserowa laser diodowy Palomar Vectus

Palomar VectusTM Laser – skuteczna depilacja laserowa nowej generacji

Laser Palomar VectusTM należy obecnie do największej amerykańskiej firmy Cynosure, produkującej lasery estetyczne. Jest udoskonaleniem lasera diodowego Light SheerTM.

Laser Light Sheer ET TM działał w następujący sposób: impuls lasera szybko nagrzewał cebulki włosa, w ten sposób trwale je uszkadzając. Uszkodzona cebulka nie odżywiała włosa a martwy włos się wysuwał. Podczas depilacji laserem Light Sheer ETTM pacjent odczuwał ból, a raczej gorące ukłucie. Depilacja ta była oczywiście bardzo skuteczna natomiast bolesna i nieskuteczna przy jasnych włosach.

Dlatego też firma Palomar kilkanaście lat pracowała nad nowym laserem do depilacji, przy założeniach, że depilacja nowej generacji ma być skuteczna, bezbolesna, szybka, trwała, dla ludzi z całego świata tj. różnej karnacji skóry oraz ciemnych i jasnych włosach. Ostatecznie naukowcy stworzyli laser Palomar VectusTM, który zawiera nowe unikalne rozwiązania do depilacji.

Depilacja laserowa laser diodowy Palomar VectusWcześniej do depilacji używane były IPL, które podgrzewały okoliczne struktury i mieszki włosowe, ale ich skuteczność w trwałym usuwaniu owłosienia była niewielka, ponieważ energia lasera w sposób niewystarczający skupiała się w mieszku włosowym. Energia lasera ulegała rozproszeniu i włos nie uszkadzał się i ponownie odrastał. Najczęściej dochodziło jedynie do krótkotrwałego opóźnienia w odroście włosów.

Lasery diodowe: Palomar Vectus i Light Sheer oraz aleksandrytowe: Cutera HR w porównaniu do lamp IPL lub VPL posiadają znacznie większą skuteczność.

Laser Palomar VectusTM zawiera następujące innowacyjne rozwiązania, w porównaniu z laserem Light  SheerTM.

 1. SkintelTM Melanine ReaderTM (z j. angielskiego: skin – skóra, tell- mówić) opatentowane urządzenie zwane czytnikiem melaniny, który zapewnia, indywidualnie dobrane dawki depilacji, analizując kolor skóry, pochodzenie etniczne i styl życia (np. czy pacjent jest obecnie opalony).

  Wyniki czytnika melaniny wprowadza się do komputera lasera VectusTM. W laserze tym energia lasera, aby była skuteczna i bezpieczna, dobierana jest biorąc pod uwagę aż cztery parametry: gęstość włosów, fototyp skóry wg odczytu melaniny Skintel, średnicę (grubość) włosów, kolor włosów.

  Włosy biłe (siwe) i rude nie ulegają procesowi depilacji laserowej.
   
 2. Advanced Contact CoolingTM – stopka głowicy lasera VectusTM zbudowana jest szafirowego kryształu, który natychmiast po impulsie lasera chłodzi depilowaną powierzchnię skóry do 5 stopni Celsjusza. Dzięki dużej głowicy obszar jest dobrze schłodzony.
   
 3. PhotonRecyclingSM– unikalny układ luster w głowicy lasera VectusTM, odbija wiązkę laserową i rozdziela ją na kilka strumieni, których łączna wartość jest bardzo wysoka i jednocześnie skuteczna. Zabieg jest mniej bolesny w porównaniu z depilacją laserem diodowycm Light SheerTM. Odbite promienie laserowe wnikają ponownie do włosa, co gwarantuje większą skuteczność i mniejszą bolesność.
   
 4. szybka depilacja nawet dużych powierzchni np. męskie plecy – do 5 minut! Dlaczego? Laser posiada dwie końcówki, małą i dużą. Końcówka mała służy do depilacji małych powierzchni, np. bikini, wąsik; natomiast większą poleca się do depilacji ud, łydek, pleców itd…

Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać i od czego to zależy?

Cykl wzrostu włosów podzielony jest na trzy fazy:

 • anagen – faza aktywnego wzrostu
 • katagen – faza spoczynku
 • telogen – faza wypadania

Laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, których jest w zależności od okolicy od 20-30%. Dlatego zabiegi depilacji powtarza się kilka razy w odstępach co około 6 tygodni. W celu usunięcia włosów czarnych, grubych wystarczą od 4 do 10 zabiegów (lub więcej) w zależności od gęstości i indywidualnej reakcji cebulki włosa na wiązkę lasera. Włosy jasne, cienkie wymagają większej ilości zabiegów. Laser usuwa włosy na zawsze, usunięte włosy już nie odrastają.

Owłosienie na twarzy u kobiet – włosy meszkowe mają zdolność do przekształcania się w nowe włosy, stąd depilację okolic twarzy należy powtarzać wielokrotnie.

zarezerwuj wizytęzarezerwuj wizytę

Dzięki pracy lekarzy dermatologów Medesta świadczy usługi bezpiecznie i z optymalną dawką wiązek laserowych. Stawiamy na komfort pacjenta, skuteczność i bezpieczeństwo.

Teraz zabiegi depilacji laserowej w promocyjnej cenie

Film przedstawiający zabieg depilacji w naszej klinice


Zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej laserem VectusTM do Kliniki Medesta w Elblągu. Depilacja laserem VectusTM to depilacja szybka, bezpieczna, skuteczna, mało bezbolesna!

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
  PODSTRONY AKTUALNOŚCI