Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Nici liftingujące PDO 4D z haczykami nowość

  Nici PDO, Aptos, Silhouette Soft służą do odroczenia klasycznego liftingu operacyjnego kilka może nawet o kilkadziesiąt lat. Nici są i wyglądają jak  ”syntetyczne żyłki”, które pociągają skórę do góry lub ją zagęszczają. Zabieg działa nie tylko liftingująco, ale i rewitalizująco.

  Wzdłuż nitek zachodzą procesy odpowiedzi skóry w postaci produkcji włókien kolagenowych. Kolagen tworzy rusztowanie w skórze  usztywnia ją podobnie do siatek jakie wszczepia się podczas operacji przepukliny.

  Implantacja nici z haczykami lub stożkami to metoda polegająca na bezinwazyjnym unoszeniu wiotczejących policzków, opadających kącików ust i marszczącej się skóry szyi i dekoltu.

   

   

  W naszej klinice nici wykorzystujemy u pacjentów, u których inne zabiegi medycyny estetycznej są niewystarczające, a zabieg operacji liftingu twarzy chcemy odroczyć.

  Idealnym kandydatem są pacjenci z okrągłą twarzą, dużymi policzkami, u których kwas hialuronowy może spowodować nadmierną objętość twarzy. Niektóre osoby chcą uniknąć efektu "napompowanych" policzków wypełniaczami. Po przygotowaniu skóry laserem frakcyjnym, pilingami i mezoterapią możemy zastosować nitki.

  Aplikację przeprowadza się po znieczuleniu stomatologicznym lub kremem znieczulającym. Dlatego zabieg jest prawie bezbolesny, podobny do wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Małych rozmiarów nitki są przyczepione do igieł lub tępych kaniul, które dużo rzadziej powodują siniaki.

  W ofercie kliniki Medesta znajdują się:

  • nici PDO napinające bez haczyków
  • nici unoszące skórę ze stożkami lub haczykami PDO 4D i Silhouette Soft 8 cm i 12 cm

  Haczyki w niciach PDO po naciąganiu nitki "rozczapierzają" się pod skórą niczym parasolka i zaczepiają się o nią. Dzięki temu możemy podnieść opadnięty policzek, kącik ust lub podbródek. Potem naciągniętą nitkę obcinamy i fiksujemy pod skórą najczęściej w okolicy uszu tak aby uzyskać efekt liftingu. 

  Nowość nici 4D

  To  nitki PDO z zaczepami umieszczonymi dookoła całej nitki umieszczone w kaniulach. Efekty zabiegu są spektakularne i mniej bolesne z mniejszym ryzykiem powstania siniaczków. Dawniej stosowane nitki 2D czasem nie zaczepiały się na całej powierzchni pod skórą i "ślizgały się" w tkance podskórnej, dlatego podniesienie owalu twarzy było trudne i niewystarczające.

  Działania niepożądane po niciach

  • krótki okres utrzymywania się efektu liftingu 3-9-12 miesięcy (zależy od ilości nici, wiotkości i ciężkości skóry)
  • zwłóknienie skóry
  • asymetria twarzy, konieczne dołożenie kolejnych nici
  • siniaki
  • efekt wciągnięcia i marszczenia skóry przez kilka dni
  • potrzeba zastosowania innych zabiegów ujędrniających skórę

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353
  pon-pt.: godz. 8.00-18.00, 
  w czwartki: godz. 8.00-19.00,
  pracujmy również w niektóre soboty

  do góry strony