Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Kwas hialuronowy i wypełniacze

Kwas hialuronowy i wypełniacze

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Ma silne właściwości higroskopijne, dzięki czemu doskonale wiąże wodę, pozwalając utrzymywać właściwy poziom nawilżenia i jędrności skóry.

Pomaga również zwalczać wolne rodniki, sprawców przedwczesnego obumierania komórek i w efekcie procesu starzenia.

Z upływem czasu zawartość kwasu hialuronowego stopniowo jest coraz mniejsza, a dodatkowo włókna kolagenowe tracą elastyczność. Skóra wysusza się, wiotczeje i ulega "sile grawitacji", przez co pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Użycie kwasu hialuronowego – często zwanego „eliksirem młodości” w medycynie estetycznej przynosi natychmiastowe i naturalne efekty. Kwas hialuronowy wstrzykiwany podczas zabiegów do różnych warstw skóry realnie zmienia jej strukturę. Cząsteczki kwasu zachowują się jak elementy budulcowe tkanek: ujędrniają, wypełniają, nawilżają. W ten sposób zmarszczki wygładzają się lub całkowicie znikają, a twarz staje się gładsza i bardziej nawilżona nawet rok lub dłużej po zabiegu.

W naszych gabinetach pomagamy opóźniać procesy starzenia, stosując kwas hialuronowy do:

 • usuwania zmarszczek i drobnych bruzd, np. opadających kącików ust, pogłębiających się bruzd wokół nosa i ust
 • modelowania owalu twarzy (wolumetria twarzy) i wypełnianiu doliny łez – unoszenia zapadniętych policzków, złagodzenia konturów twarzy, korekty asymetrii twarzy
 • powiększania i modelowania ust przy jednoczesnym nawilżaniu i ujędrnianiu (korekta zmarszczek palacza)
 • korygowania bruzd nosowo-wargowych i tzw. zmarszczek „marionetki” (zmarszczki w kącikach ust)
 • usuwania worków i cieni pod oczami
 • nawilżania i poprawiania kondycji skóry, podnoszenia wiotczejących policzków (mezoterapia i wolumetria z zastosowaniem kwasu hialuronowego, nici hialuronowe)
 • zapobiegania i usuwania zmarszczek i drobnych bruzd, nawet w okolicach ciała o najdelikatniejszej skórze, takich jak szyja i dekolt.

Kwas hialuronowy nie uczula. W przeciwieństwie do kolagenu i Aquamidu, który również stosowano niegdyś do wypełniania zmarszczek, kwas hialuronowy nie jest pochodzenia zwierzęcego. Jest on produkowany w procesach biotechnologicznych przez bakterie na wzór naszego ludzkiego kwasu hialuronowego.

Czas utrzymywania się kwasu hialuronowego zależy od kilku czynników:

 • rodzaju stosowanego wypełniacza
 • stężenia i usieciowania, czyli „zagęszczenia” kwasu hialuronowego
 • głębokości podania i techniki iniekcji „fillera”, czyli wypełniacza
 • rodzaju skóry pacjenta - im bardziej odwodniona skóra, tym szybsze będzie wchłanianie kwasu hialuronowego

Pierwszorazowy zabieg medycyny estetycznej w Klinice Medesta jest poprzedzony bezpłatną konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej. Cena konsultacji jest odjęta od kosztu zabiegu.

sprawdź dostępne terminy do dermatologasprawdź dostępne terminy do dermatologa

Marta Górczewska / Marta 2017-10-23

Opinia do zabiegu: Kwas hialuronowy i wypełniacze

Miałam powiększane usta w Medeście. Jestem bardzo zadowolona, nawilżone i lekko powiększone, tak jak chciałam! Polecam! Zabieg wykonywała dr Hajer.

Ola Pasiecka / Olka 2017-10-26

Opinia do zabiegu: Kwas hialuronowy i wypełniacze

Miałam zawsze smutny wyraz twarzy, to przez opadnięte kąciki ust. Teraz dr Dąbrowska leciutko je uniosła i wyglądam świetnie. Super zabieg i personel przemiły. Panie najpierw znieczuliły mnie do zabiegu i nic nie bolało. Dziewczyny polecam!

Marta Mendelska 2019-08-12

Opinia do zabiegu: Kwas hialuronowy i wypełniacze

Bardzo mila i profesiobalna obsluga. Polecam.

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

do góry strony
  PODSTRONY AKTUALNOŚCI