Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Stymulatory kolagenu w medycynie estetycznej - moda czy konieczność cz. 2

Stymulatory kolagenu w medycynie estetycznej - moda czy konieczność cz. 2

Stymulatory kolagenu

zyskują coraz bardziej na znaczeniu w medycynie estetycznej. Są to przeróżne związki chemiczne lub zabiegi podgrzewające skórę, mające na celu pobudzenie produkcję włókien kolagenowych. Dzięki zabiegom stymulującym kolagen wiotka skóra twarzy, szyi, dekoltu czy ciała staje się bardziej jędrna i sprężysta, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Dodatkowo dzięki niektórym stymulatorom kolagenu (kwas polimlekowy, polikaprolakton, kwas hialuronowy) odbudowujemy objętość tkanek, które ją utraciły, ale w sposób inny niż robił to kwas hialuronowy. Po wstrzyknięciu nadmiaru wypełniaczy z kwasem hialuronowym twarz wyglądała na napompowaną i przybierała niekiedy nienaturalny wygląd. Po stymulatorach kolagenu skóra wygląda młodo w naturalny sposób.

Dlaczego tak głośno mówi się o stymulatorach tkankowych?

Od ponad 10 lat najbardziej popularną substancją wstrzykiwaną pod zmarszczki w celu ich wygładzenia był kwas hialuronowy. Na pewnych obszarach (bruzdy nosowowargowe, okolica ust, skronie, broda) sprawdzał się i dalej jest niezastąpiony. W okolicy takich jak policzki, szyja, dekolt i ciało efekty stymulacji skóry do produkcji kolagenu były delikatne lub wręcz żadne i u osób z wiotką skórą nie zawsze wystarczające. Zaobserwowałam, że podawanie nadmiernej ilości kwasu hialuronowego zmienia objętość twarzy, przepompowuje, a przede wszystkim jeśli chodzi o stymulację wiotka skóra tak jakby powiewała nad wypełniaczem z kwasem hialuronowym. Dlatego uważam, że koncepcja stymulatorów kolagenu jest słuszna i niezbędna dla wielu pacjentów.

Jak to działa?


Stymulację kolagenu obserwujemy po 2 rodzajach zabiegów:
•    po iniekcjach przeróżnych preparatów stymulujących na bazie, których dochodzi do produkcji kolagenu lub
•    poprzez dziurkowanie, podgrzewanie skóry i wywoływaniu w niej procesów regeneracyjnych. Na temat reakcji tkanki na laseroterapię i termolifting pisałam więcej w pierwszej części dotyczącej stymulatorów kolagenu.

    Dodatkowo iniekcyjne stymulatory tkankowe możemy podzielić na naturalnie występujące w naszym organizmie lub syntetyczne, obce z naszym ciałem, ale ulegające wchłonięciu po pewnym czasie. Można też je podzielić jako stymulatory o słabej i silnej mocy działania. Kolejny podział może wynikać ze składu chemicznego.
    Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt produktów przeznaczonych do wstrzykiwania o działaniu stymulującym na fibroblasty. Jest to zróżnicowana grupa produktów. Stymulatory kolagenu dzielimy na zawarte w nich substancje chemiczne.
Więcej informacji na temat stymulatorów kolagenu i ich podziale w następnym blogu.

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI