Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Osocze bogatopłytkowe vs. osocze ubogopłytkowe

  Co to jest osocze bogatopłytkowe?

  Osocze to preparat regeneracyjny pozyskiwany z krwi. W zależności od ilości płytek krwi odseparowanych w procesie wirowania, nazywa się je bogatopłytkowym (PRP, Platelet Rich Plasma) lub ubogopłytkowym. Uważa się, że aby osocze było bogatopłytkowe, stężenie płytek krwi powinno być co najmniej trzy krotne. Właściwe parametry wirowania gwarantują odpowiednią koncentrację płytek krwi, które są zdolne do uwalniania komórek wzrostu. W Klinice Medesta wykonujemy zabiegi osoczem bogatopłytkowym Angel System. W procesie wirowania, poza sterylnością, najistotniejsze są parametry wirowania, związane z jakością i parametrami wirówki.

  Im więcej komórek z czynnikami wzrostu tym efekt zabiegu jest skuteczniejszy. Osocze bogatopłytkowe Angel izoluje koncentrat płytek o 14 krotnym zagęszczeniu, z ilością płytek od 2,5 do 3 mln. Zabieg można powtórzyć nie częściej niż raz ewentualnie dwa razy do roku.

  Ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym to podanie pytek krwi, które są impulsem do procesów naprawczych:

  - pobudzają proces tworzenia nowych naczyń w tym naczyń włosowatych, stymulując do odrostu włosów

  - pobudzają do procesu podziału i namnażania się komórek, w efekcie następuje wygładzanie zmarszczek, poprawa elastyczności skóry

  Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

  Osocze ubogopłytkowe nie posiada odpowiedniej koncentracji płytek krwi, dlatego może nie zapoczątkować procesów naprawczych w organizmie. Jeśli decydujemy się na zabieg osoczem ubogopłytkowym, należy zabieg wykonać w serii, co generuje koszty, a odpowiedź organizmu może być mniej spektakularna.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony