Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Czym różni się epilacja IPL od epilacji laserowej?

  Zabieg IPL czyli Intense Pulsed Light często mylony jest z zabiegiem laserowym lub nazywany "laserem kosmetycznym". Jednak procedury te różnią się i wykazują inną skuteczność. Wiązka lasera musi posiadać określoną długość fali oraz rozchodzić się w jednym kierunku, mówi się wówczas, że jest "koherentna".

  Tak skupiona wiązka spotykając swój chromatofor (barwnik, który wychwytuje selektywnie wiązka lasera), w przypadku epilacji laserowej wnika wzdłuż jego łodygi przez cebulkę, na odpowiednią długość aż do macierzy odżywiającej włos, uszkadzając ją termicznie. W efekcie włos w tym miejscu już nie odrośnie.

  Natomiast metoda IPL polega na emisji promieniowanie o różnej długości fali i w różnych kierunkach. Fala wychwytując barwnik jakim jest melanina we włosie może go uszkodzić. Dodatkowo może miejscowo uszkodzić macierz włosa, ale nie jest w stanie jej usunąć. Przez to włos w tym miejscu może odrastać ponieważ został tylko osłabiony.

  Zabiegi laserowe są w stanie trwale usunąć owłosienie, są bardziej precyzyjne i wymagają wykwalifikowanego personelu i doświadczenia w porównaniu do zabiegów epilacji IPL.

  W naszej Klinice od lat zajmujemy się depilacją laserową. Dr n. med. Danuta Dąbrowska posiada 9-cio letnie doświadczenie w prowadzeniu zabiegów laserowych, była jedną z pierwszych osób w Elblągu wprowadzającą je na rynek. Przede wszystkim jako lekarz, dermatolog w przypadku pytań pacjentów i skutków źle przeprowadzanych zabiegów epilacji, posiada wiedzę jak pomóc pacjentowi.  

  Teraz zabiegi epilacji laserowej laserem Palomar Vectus w promocyjnej cenie od 149 zł za jedną dużą okolicę, w przypadku wykupienia pakietu 6 zabiegów. Promocja trwa do końca stycznia 2021 roku.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony