rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Blepharoplastyka - operacje powiek

  Blepharoplastyka - korekcja powiek - to zabieg operacyjny polegający na usunięciu nadmiaru skóry z powieki dolnej i górnej, a w niektórych przypadkach przepukliny tłuszczowej, nazywanej potocznie workami. Najlepszy efekt kosmetyczny plastyki powiek osiągany jest zwykle u pacjentek z wyraźnym nadmiarem i zwiotczeniem skóry. Operacja powiek może być wykonywana jako oddzielna procedura lub też w połączeniu z takimi zabiegami jak podniesienie twarzy (face-lift) lub podniesienie brwi.

  W przypadku opadających powiek wiek nie ma znaczenia. Pod wpływem czynników genetycznych i środowiskowych np. słońca, skóra powiek wiotczeje i wygląda znacznie starzej. Zaniedbanie tego problemu może też spowodować znaczne ograniczenie pola widzenia.

  Zabieg korekcji powiek poprzedza staranne wyznaczenie nadmiarów skóry przeznaczonych do wycięcia. Cięcie prowadzi się w tzw. załamku powieki górnej oraz 3 mm poniżej brzegu rzęsowego powieki dolnej. Możemy wybierać plastykę powieki górnej i dolnej jednocześnie. Zabieg korekcji powiek wykonywany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym.
  Operację powiek rozpoczynamy od nacięcia skalpelem powierzchownej warstwy skóry. Głębsze warstwy tkanek możemy wycinać za pomocą lasera CO2 lub skalpela w sposób klasyczny. Po usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej skóra zaszywana jest delikatnymi szwami. 


  Obrzęki i zasinienia ustępują do 2-3 tygodni po zabiegu. Zalecamy chłodne okłady na zmniejszenie początkowych dolegliwości. Po tygodniu od wykonania zabiegu usuwane są szwy, a blizna z czasem staje się prawie niewidoczna. Blizna po korekcji powiek może być prawie całkowicie usunięta laserem frakcyjnym CO2 po 1 miesiącu od zagojenia cięcia chirurgicznego. Pełen okres rekonwalescencji powinien trwać do 3 miesięcy. W tym czasie należy unikać wysiłku fizycznego oraz opalania się. W przypadku korekcji powiek górnych powrót do pracy możliwy jest już po tygodniu po zabiegu. Uzyskany efekt (w zależności od szybkości starzenia się tkanek) pozostaje niezmieniony przez kilka do 10 lat.

  Do zabiegu klasycznej blefaroplastyki nie kwalifikują się osoby z bardzo nisko położonymi brwiami, wówczas należy unieść brwi jeśli jest to możliwe za pomocą nici PDO lub klasycznego liftingu chirurgicznego. Zabiegi operacji powiek nie są wskazane również dla pacjentów z cukrzycą, chorobami upośledzającymi gojenie ran.

   

  Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353
  pon-pt.: godz. 8.00-18.00, 
  w czwartki: godz. 8.00-19.00,
  pracujmy również w niektóre soboty

  do góry strony