PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Skleroterapia - niechirurgiczne usuwanie żylaków i pajączków

  Skleroterapia, obliteracja, ostrzykiwanie, usuwanie żylaków – metoda nieinwazyjnego leczenia żylaków i pajączków naczyniowych. Zabieg polega na na nakłuciu bardzo cienką igłą i miejscowym wstrzyknięciu do zmienionej chorobowo żyły specjalnego preparatu w celu wywołania odczynu zapalnego ściany naczynia, co powoduje jego włóknienie i "sklejenie". 

  Skleroterapię stosuje się do leczenia zmian małych i bardzo małych naczyń krwionośnych, jak również do leczenia żylaków o większej średnicy, gdzie stosuje się środek w postaci specjalnie przygotowanej piany. Skleroterapia piankowa jest skuteczną i bezpieczną metodą eliminacji żylaków. Jest niemal całkowicie bezbolesna, nie wymaga pobytu w szpitalu i ograniczenia aktywności ruchowej. 

  Za pomocą skleroterapii można leczyć nawet duże żylaki co pozwala uniknąć zabiegu chirurgicznego. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać USG Doppler układu żylnego. Skleroterapia może być również stosowana w celu leczenia owrzodzeń żylakowych jak również hemoroidów. 

  W klinice Medesta dysponujemy urządzeniem USG Doppler i pod kontrolą ultrasonografu przeprowadzane są zabiegi usuwania żylaków kończyn dolnych.

  Sklerotyzacja II stopnia guzków krwawniczych

  Skleroterapia II stopnia guzków

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353
  pon-pt.: godz. 8.00-18.00, 
  w czwartki: godz. 8.00-19.00,
  pracujmy również w niektóre soboty

  do góry strony