Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Leczenie trądziku za pomocą złota i laseroterapii Sebacia

  Sebacia alternatywna metoda terapii trądziku za pomocą złota i laseroterapii

  Trądzik pospolity to najczęstsza choroba skóry. Znacznie może pogarszać jakość życia zarówno młodych pacjentów, jak i dorosłych ludzi. Złoto w medycynie jest stosowane już od tysięcy lat. Obecnie najczęściej wykorzystywane jest przez reumatologów do leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, a od kilku lat przez dermatologów do leczenia trądziku w połączeniu z laseroterapią.

  Trądzik pospolity - co to jest i jakie są jego przyczyny?

  Trądzik młodzieńczy, inaczej pospolity jest chorobą gruczołów łojowych. Polega na m.in.: zablokowaniu ujścia gruczołu łojowego w przebiegu łojotoku, czyli nadmiernej produkcji łoju, sebum. Dodatkowo dochodzi do wtórnego namnażania się bakterii w zatkanym mieszku włosowym. Dołącza się reakcja zapalna i immunologiczna skóry. Hormony androgenowe, nieodpowiednia dieta i pielęgnacja nasilają łojotok i objawy trądzika.

  Jakie są objawy?

  W przebiegu tej dermatozy obserwuje się wiele wykwitów skórnych, najważniejsze z nich to:

  • zaskórniki – zamknięte ujścia gruczołów łojowych: zaskórniki otwarte - ciemne punkty oraz zaskórniki zamknięte to białe punkty,
  • grudki i krostki zapalne- wyniosłe nad powierzchnię skóry czerwone i żółte wykwity, mogą być bolesne,
  • torbiele ropne inaczej cysty to zmiany zapalne głębsze i większych rozmiarów niż grudki, mogą powodować blizny,
  • blizny zanikowe i przerosłe.

  Jakie są metody leczenia trądziku? 

  Terapia trądziku zależy od postaci. W największym skrócie można przyjąć, że:

  • Trądzik zaskórnikowy, leczy się preparatami odblokowującymi zaczopowane gruczoły łojowe. Należą do tej grupy retinoidy, nadtlenek benzoilu i kwasy owocowe oraz zabiegi złuszczające, oczyszczanie twarzy.
  • Trądzik grudkowy i krostkowy poddaje się leczeniu zazwyczaj antybiotykami doustnie lub/i miejscowo. Nowością i alternatywą do terapii antybiotykami jest obecnie dostępna Sebacia. Jest to celowane leczenie oparte na nakładaniu na skórę cząsteczek złota, dostarczaniu ich do mieszków włosowych za pomocą masażera oraz wiązki lasera, która ma powinowactwo do włosów.
  • Trądzik ropowiczy i piorunujący oraz oporne na leczenie ww postacie – izotretynoina doustna

  Co to jest Sebacia?

  Sebacia to nowy zabieg terapii trądziku z wykorzystaniem cząsteczek złota i laseroterapii. Stanowi alternatywne leczenie dla pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą przyjmować izotretynoiny doustnej oraz antybiotyków w tabletkach.

  Terapia Sebacią polega wykonaniu 3 zabiegów w odstępach co 5 -7 dni, podczas których na skórę twarzy nakłada się opatentowane cząsteczki złota. Wmasowywane są one za pomocą masażera w głąb skóry. Następnie po usunięciu nadmiaru cząsteczek złota przykłada się głowicę lasera diodowego emitującego wiązkę laserową o długości fali 810 nm. Na bardzo małych parametrach przeprowadza się zabieg zbliżony do depilacji laserowej. Wiązka lasera Palomar Vectus TM wychwytuje czarne minicząsteczki złota, gromadząc energię i kierując ją do gruczołu łojowego poprzez mieszek włosowy, z którym jest ściśle połączony. Dzięki temu dochodzi do mniejszej produkcji łoju i mniejszego zaczopowania się ujścia gruczołu łojowego. Terapię można powtórzyć po około 12 miesiącach.

  Kwalifikacji do zabiegu dokonuje wyłącznie dr Danuta Dąbrowska.

  Jakie są przeciwskazania do zabiegu Sebacia?

  Przeciwwskazaniami do zabiegu jest przede wszystkim świeża opalenizna i ciąża.

  Jak wygląda skóra po zabiegu Sebacii?

  Bezpośrednio po zabiegu przez kilka godzin skóra może być lekko opuchnięta. Gruczoły łojowe opróżniają się z nadmiaru sebum, a następnie dochodzi do znacznego wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszenia produkcji łoju. Powinowactwo lasera do mieszka włosowego sprawia, że zabieg ten działa selektywnie na struktury, które w dużej mierze odpowiedzialne są za powstawanie trądziku.

   

   

   

   

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony