Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Nużeniec badanie pod mikroskopem

  W naszej klinice przeprowadzamy badania na obecność nużeńca.

  Jeśli cierpisz od lat na dolegliwości skórne, a proponowana terapia nie przyniosła ulgi, proponujemy nieinwazyjne badanie w kierunku nużeńca. Polega ono na zeskrobaniu drewnianą szpatułką zeskrobin -naskórka do badania pod mikroskopem. Lekarz dermatolog przekłada pobrany naskórek na szkiełko i sporządza preparat do oglądania pod mikroskopem. Następnie ogląda przygotowany materiał pod powiększeniem mikroskopowym. Najczęściej badamy skórę twarzy oraz rzęsy i brwi.

  Nużeniec ludzki (Demodex folliculorum) i nużeniec krótki (Demodex brevis) to pasożyty odżywiające się wydzielinami skóry. Należą do roztoczy, żyją w gruczołach łojowych i torebkach włosowych skóry człowieka. Te podłużne pajęczaki, widoczne jedynie pod mikroskopem, nie są groźne, natomiast ich odchody mogą wywoływać chorobę zwaną nużyca. Jej objawami są, między innymi: świąd, zmiany zapalne skóry, wypadanie włosów, rzęs i brwi. Choroba ta bywa mylona z egzemą, trądzikiem, trądzikiem różowatym lub innymi schorzeniami dermatologicznymi. Konieczne jest leczenie objawowe dedykowaną grupą leków.

  Ważne jest aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. Rano nie smarujemy twarzy żadnym kremem oraz nie nakładamy makijażu aby tłuszcz z kosmetyków nie zafałszował badania.

   

  Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony