Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl Facebook Youtube Wyszukiwarka

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

Nużeniec badanie pod mikroskopem

Nużeniec badanie pod mikroskopem

W naszej klinice przeprowadzamy badania na obecność nużeńca.

Jeśli cierpisz od lat na dolegliwości skórne, a proponowana terapia nie przyniosła ulgi, proponujemy nieinwazyjne badanie w kierunku nużeńca. Polega ono na zeskrobaniu drewnianą szpatułką zeskrobin -naskórka do badania pod mikroskopem. Lekarz dermatolog przekłada pobrany naskórek na szkiełko i sporządza preparat do oglądania pod mikroskopem. Następnie ogląda przygotowany materiał pod powiększeniem mikroskopowym. Najczęściej badamy skórę twarzy oraz rzęsy i brwi.

Nużeniec badanie pod mikroskopemNużeniec ludzki (Demodex folliculorum) i nużeniec krótki (Demodex brevis) to pasożyty odżywiające się wydzielinami skóry. Należą do roztoczy, żyją w gruczołach łojowych i torebkach włosowych skóry człowieka. Te podłużne pajęczaki, widoczne jedynie pod mikroskopem, nie są groźne, natomiast ich odchody mogą wywoływać chorobę zwaną nużyca. Jej objawami są, między innymi: świąd, zmiany zapalne skóry, wypadanie włosów, rzęs i brwi. Choroba ta bywa mylona z egzemą, trądzikiem, trądzikiem różowatym lub innymi schorzeniami dermatologicznymi. Konieczne jest leczenie objawowe dedykowaną grupą leków.

Ważne jest aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. Rano nie smarujemy twarzy żadnym kremem oraz nie nakładamy makijażu aby tłuszcz z kosmetyków nie zafałszował badania.

 

Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg

Rejestracja
tel. +48 730 730 353
tel. +48 730 050 050

Pracujemy: poniedziałek - piątek w godzinach 8.30 - 18.00, w czwartki: 8.30 - 19.00, pracujemy również w wybrane soboty.

Rejestracja QR kodem

do góry strony
    PODSTRONY AKTUALNOŚCI