Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Przeszczepy tłuszczu i komórek macierzystych Pure Graft

  Przeszczepy tłuszczu do tej pory kojarzyły się nam z powiększaniem piersi, ale obecnie dzięki opatentowaniu przez Amerykanów systemu PurGraft, lipofiling stał się mało inwazyjną i bezpieczną metodą wygładzania głębokich zmarszczek, blizn i poprawy owalu twarzy.

  Na czym polega zabieg?

  Lipofiling polega na przeszczepieniu własnego tłuszczu po liposukcji komórek tłuszczowych za pomocą cienkich kaniul. Tkankę tłuszczową podaje się pod skórę do zapadniętych policzków, głębokich bruzd i zmarszczek.

  Najczęściej tłuszcz pobiera się z miejsc, gdzie występuje jego nadmiar, czyli na brzuchu, udach i pośladkach. Liposukcję przeprowadza się, po wcześniejszym znieczuleniu, za pomocą kaniul i strzykawki, w sposób mało traumatyczny, tak, aby bardzo delikatne komórki tłuszczowe, adipocyty, nie uległy zniszczeniu.

  Jest to tzw. liposukcja mechaniczna, bez użycia takich urządzeń jak Lipo Jet, Body Jet czy lasery.

  Po odessaniu tłuszczu należy komórki tłuszczowe odpowiednio przygotować tzn. oddzielić płyn znieczulający, składniki krwi oraz kwasy tłuszczowe przypominające wyglądem olej.

  Zestawy Pure Graft pozwalają w sposób sterylny, zamknięty czyli bez kontaktu tłuszczu z powietrzem przefiltrować komórki tłuszczowe. W naszym gabinecie, nie stosuje się wirowania tłuszczu, ponieważ w wirówkach siła odśrodkowa może spowodować uszkodzenie bardzo delikatnych błon komórkowych adipocytów.

  W zestawach Pure Graft wykorzystuje się opatentowaną membranę, która filtruje materiał przeszczepowy. Dzięki technice Pure Graft nie obserwuje się obrzęków po zabiegach, a odsetek przyjmowania się tłuszczu jest znacznie wyższy niż przy innych metodach.

  Do czego służą zabiegi lipofilingu Pure Graft?

  Lipofiling Pure Graft stosowany jest do odmładzania twarzy, szczególnie u pacjentów, u których występują głębokie zmarszczki, bruzdy nosowo wargowe, opadające kąciki ust oraz przede wszystkim zapadnięte policzki i dolina łez.

  Tłuszcz pełni rolę nie tylko wypełniacza, ale również zawarte w nim komórki macierzyste w sposób spektakularny poprawiają jędrność i sprężystość skóry, do której zostały przeszczepione.

  Komórki macierzyste obecne w tłuszczu stymulują fibroblasty – komórki skóry- do produkcji nowego własnego kolagenu.

  Wszczepienie tłuszczu wykonuje się za pomocą specjalnych kaniul, techniką płaszczyznową lub liniową. To pozwala na unikniecie siniaków na twarzy oraz sprawia, że komórki tłuszczowe mogą być łatwo odżywione przez naczynia krwionośne. Nowe unaczynienie przeszczepu gwarantuje jego przeżywalność i długotrwały efekt.

  Zalety i wady przeszczepu tłuszczu

  Można z użyciem tłuszczu wypełniać dolinę łez i zapadnięte policzki, wygładzać głębokie zmarszczki, ujędrniać i powiększać piersi, skorygować głębokie blizny, i poprawić owal twarzy na dłuższy okres niż kwas hialuronowy. U osób, u których potrzebna jest duża ilości wypełniacza, przeszczepy tłuszczu są metodą tańszą i trwałą.

  Zalety

  • naturalny materiał i efekt
  • tłuszcz nie alergizuje
  • przyjęty tłuszcz utrzymuje się latami
  • tłuszcz jest bardziej miękki niż kwas hialuronowy i efekt zabiegu przy użyciu dużej ilości wypełniaczy jest lepszy i bardziej naturalny
  • tłuszcz to żywa tkanka i dobrze przeszczepiony i przyjęty tłuszcz utrzymuje się w skórze biorcy latami
  • komórki macierzyste zawarte w tłuszczu stymulują skórę do regeneracji, ujędrniając ją i wygładzając zmarszczki

  Wady

  • czasami konieczność wykonania kolejnego zabiegu za 3-6 miesięcy
  • usta lepiej wypełniać kwasem hialuronowym, ponieważ jest to zabieg bardziej przewidywalny i od razu uzyskujemy efekt
  • zbyt duża ilość podanego tłuszczu może się nie przyjąć

  Nie zaleca się wypełnienia tłuszczem, u niektórych pacjentów, cieni bezpośrednio pod oczami, ponieważ przez bardzo cienką skórę tłuszcz może prześwitywać.

  Wszczepienie tłuszczu wykonuje się za pomocą specjalnych kaniul, techniką płaszczyznową lub liniową. To pozwala na uniknięcie siniaków na twarzy oraz sprawia, że komórki tłuszczowe mogą być łatwo odżywione przez naczynia krwionośne. Nowe unaczynienie przeszczepu gwarantuje jego przeżywalność i długotrwały efekt.

  Twoja opinia jest dla nas bardzo cenna. Uwagi i sugestie w niej zawarte pozwalają nam ulepszyć i poprawić standardy naszych zabiegów, oraz poprawić jakość obsługi naszych klientów.

  do góry strony