Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Regeneracja i rewitalizacja osoczem Angel

  Obecnie rynek medycyny estetycznej oferuje Pacjentom:

  • Zabieg osoczem bogatopłytkowym
  • Kremy z osoczem bogatopłytkowym
  • Komórki macierzyste zawarte w tłuszczu czy w osoczu

  Poniżej wyjaśniamy co to jest osocze bogatopłytkowe oraz w jaki sposób i dlaczego regeneruje skórę a także czy osocze ma w ogóle możliwość i warunki „przeżycia” w kremie.

  Osocze bogatopłytkowe (Platelet-Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi, który otrzymuje się poprzez odwirowanie pełnej krwi i wyizolowanie z niej tych komórek wraz z czynnikami wzrostu. Od pacjenta pobiera się krew do probówki, w której znajduje się antykoagulant. Tak przygotowany preparat umieszcza się w wirówce. Po kilku minutach krew rozwarstwia się, a jedną z warstw stanowią płytki krwi zawieszone w żółtym płynie czyli osoczu. Proces odwirowania krwi, ilość płytek w wirowanej krwi i wiek osoby jest kluczowym elementem mającym wpływ na efekty zabiegu. Chodzi o to, aby po odwirowaniu odseparowało się jak najwięcej płytek krwi. Systemy takie są opatentowane a koszt zabiegu dla Pacjenta zaczyna się od 600 pln do około 2000 pln. Jeśli zabieg jest droższy to znaczy, że droższe jest know-how czyli patent na pozyskanie jak największej ilości płytek krwi. Po odwirowaniu krwi uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, bardziej skoncentrowane i ubogopłytkowe, czyli mniej skuteczne.

  Na rynku medycznym jest wiele urządzeń służących do separacji płytek krwi, które pozwalają na uzyskanie różnych stężeń płytek krwi.

  Ostatnio dostępne są komputerowe, z certyfikatem medycznym separatory krwi pozwalające uzyskać wysoko stężony koncentrat czynników wzrostu i płytek krwi HD PRP z możliwością regulacji poziomu hematokrytu. System Angel pozwala uzyskać od 2,5 do 3,5 miliona płytek. System Angel separuje krew w zamknięty, sterylny i zautomatyzowany sposób. Tego rodzaju pozyskiwanie płytek krwi cechuje się wyższą ceną, ale też większą ilością osocza bogatopłytkowego bardziej skoncentrowanego, a co za tym idzie większą skutecznością. Przy jednym zabiegu można wykonać w tej samej cenie 3 cykle wirowania krwi i uzyskać taką ilość osocza, że wystarczy ona na zabieg obejmujący skórę owłosioną głowy (łysienie), twarz, szyję, dekolt i ręce lub inne okolice. Cena zabiegu uwarunkowana jest kosztem jednorazowego wkładu w pełni jałowego, sterylnego i zamkniętego. Koszt poddawania zabiegom poszczególnych powierzchni z osobna tańszymi manualnymi systemami może być mniejszy. Ale jeśli pacjent ma ochotę odmłodzić jednocześnie twarz, szyję, dekolt, ręce czy każdą inną okolicą ciała w tym również skórę głowy dla terapii wypadających włosów system Angel okazuje się tańszy.

  Osocze bogatopłytkowe Angel System

  Inne – manualne systemy wirówkowe

  Komputerowy separator, automatyczny

  Manualne wirowanie

  Całkowicie sterylny

  Częściowo zamknięty

  Koncentrat płytek 14x (2,5mln do 3mln)

  Izolat płytek, koncentracja płytek: mała od 1 do 2,5 raza

  Wirowanie 25 minut

  Wirowanie 5 minut

  Powtarzanie zabiegu co 6 do 12 miesięcy

  Powtarzanie co miesiąc

  Duża ilość odseparowanego osocza pozwala na wykonanie zabiegu na 4 i więcej powierzchniach ciała

  Mała ilość osocza pozwala wykonać tylko 1 powierzchnię

  Efekty widoczne po 1 zabiegu

  Efekty widoczne po 3-4 zabiegach

  Płytki krwi i osocze są źródłem czynników wzrostu dla wielu komórek i procesów w organizmie człowieka. Dają impuls do procesów naprawczych. Kiedy skaleczymy skórę z rany wypływa żółty płyn to jest właśnie osocze, czyli plasma. Ma ona za zadanie jak najszybciej zagoić uszkodzoną tkankę. Inaczej mówiąc płytki krwi są komórkami biorącymi udział w skomplikowanych procesach naprawy i regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej powodują:

  • poprawę elastyczności, gęstości, napięcia skóry
  • wygładzenie zmarszczek
  • przyspieszenie gojenia ran
  • stymulację włosów do odrostu.

  W klinice Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna stosujemy zabiegi osoczem, od kilku lat u różnych grup Pacjentów, w celu:

  • poprawienia kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu (tzw. wampirzy lifting)
  • jako zabieg następujący po procedurze laserze frakcyjnym eCO2, w celu przyspieszenia wyzwolenia procesów regeneracji skóry i zatamowania krwawienia
  • przy wypadaniu włosów (ponieważ posiada czynniki wzrostu)
  • przy niegojących się ranach, np. stopa cukrzycowa.

  Pacjenci relacjonują nam pozytywne efekty zabiegu informując o poprawieniu kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu, odrastaniu włosów oraz lepszych efektów w gojeniu ran.

  Z krwi obwodowej można pobierać komórki macierzyste przed przeszczepami szpiku, ale po wcześniejszym przygotowaniu dawcy odpowiednimi lekami.

  Komórki macierzyste otrzymujemy przy przeszczepach tłuszczu, a nie podczas wampirzego liftingu.

  Ostatnio coraz częściej słyszy się, że lekarze będą wykonywać zabieg osocza z komórkami macierzystymi. Niestety jest to naciąganie pacjentów lub wprowadzanie ich w błąd. Niestety we krwi obwodowej nie ma zbyt wiele komórek macierzystych. W dużych ilościach komórki macierzyste znajdują się:

  • We krwi pępowinowej
  • W szpiku kostnym
  • W tkance tłuszczowej

  W gabinetach medycyny estetycznej standardowo pobierane ilości krwi obwodowej żylnej nie pozwalają na uzyskanie komórek macierzystych w celach regeneracji skóry lub innych narządów. Pobieranie tych rzadkich i wyspecjalizowanych komórek z takich tkanek jak tłuszcz, czy szpik kostny jest bardziej skompilowane i trudne, a z krwi pępowinowej tylko możliwe po urodzeniu noworodka. Taką krew z pępowiny po specjalnym zamrożeniu przechowuje się latami, ponieważ może ona okazać się potrzebna dla tego dziecka po wielu latach w leczeniu chorób nowotworowych.

  Nie daj nabić się w krem z osoczem lub komórkami macierzystymi z krwi

  Niektórzy lekarze pobierają więcej krwi do zabiegu w celu dodania odwirowanego osocza do kremu bazy. Tak przygotowany krem, lekarze zalecają stosować w domu, aby podtrzymać skuteczność terapii osoczem. Kremy te są bardzo drogie, niewielki słoiczek kosztuje kilkaset złotych. Niestety Pacjenci są niedoinformowani, ponieważ jak dowodzą badania naukowe, płytki krwi są w stanie poza swoim oryginalnym środowiskiem, czyli organizmem człowieka, przeżyć maksymalnie do 30 minut. Nie pomoże przechowywanie kremu w lodówce, aby podtrzymać jego cudowne działanie regeneracyjne.

  Jedynie ostrzykiwanie osoczem czyli słynny już zabieg wampirzy lifting daje pozytywne rezultaty.

  do góry strony