Sklep internetowy E-mail: kontakt@medesta.pl

rejestracja on-line

szybka i łatwa rejestracja

  PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Laser frakcyjny Palomar Emerge

  Palomar Emerge laser frakcyjny - nieinwazyjne usuwanie drobnych zmarszczek 

  Zabieg laserem frakcyjnym Palomar Emerge ujędrnia skórę i usuwa delikatne zmarszczki nie uszkadzając naskórka. Oznacza to, że na drugi dzień po zabiegu Pacjent może udać się do pracy. Energia lasera wnika do skóry powodując podgrzanie włókien kolagenowych, co obkurcza je i napina. Dodatkowo dziurkowanie skóry wyzwala reakcję obronną skóry. Odpowiedź skóry w uproszczeniu to: „jestem uszkodzona, muszę się zregenerować”. Wtedy skóra ulega odbudowie. Wytwarza się nowa, zdrowa i jędrna skóra.

  Jak wygląda zabieg laserem Palomar Emerge?

  Po dezynfekcji skóry środkiem odkażającym, przykłada się głowicę do skóry. Emitowana wiązka laserowa o długości fali 1410 nm, rozproszona w postaci wielu dziurek, przenika przez naskórek w głąb skóry. W czasie zabiegu odczuwalne są gorące igiełki. Potem skóra jest zaczerwieniona, obrzęknięta i delikatnie piecze przez kilkadziesiąt minut. Odczucia te zanikają samoistnie, ale mogą być łagodzone przez przykładanie chłodnego okładu zabezpieczonego sterylnymi gazami. Takie postępowanie powoduje, że okres rekonwalescencji nie jest uciążliwy. Na drugi dzień, na skórze obecne są minimalne strupki w miejscu wniknięcia frakcjonowanej wiązki lasera. „Mikrostrupki” można zakryć makijażem, a po kilku dniach ulegną one naturalnemu złuszczeniu.

  Jakie są plusy i minusy zabiegu laserem frakcyjnym Palomar Emerge?

  Niebywałą zaletą jest brak okresu rekonwalescencji po zabiegu, co oznacza powrót do pracy i codziennych obowiązków na drugi dzień. Laser ten jest doskonały do redukcji zmarszczek wokół oczu. Posiada certyfikat FDA świadczący o skuteczności i bezpieczeństwie w tej okolicy.

  Czego dotyczą różnice między laserami frakcyjnymi ablacyjnymi i nieablacyjnym?

  • Skuteczność i ilość zabiegów
  • Długość gojenia skóry
  • Ryzyko powikłań w postaci przebarwień
  • Wskazania do zabiegu

  Laser Palomar Emerge jest laserem nieablacyjnym, czyli dziurkuje skórę nie uszkadzając w wyraźny sposób naskórka, w przeciwieństwie do laserów frakcyjnych ablacyjnych. Uważa się, że 1 zabieg laserem frakcyjnym CO2 to około 3-5 zabiegów laserem nieablacyjnym. Jednak w przypadku głębokich zmarszczek i mocno nasilonej wiotkości skóry laser Palomar Emerge może być za delikatny i nie osiągniemy pożądanego efektu odmłodzenia skóry.

  W naszej klinice Medesta używamy obydwu laserów i stosujemy je w zależności od wskazań i potrzeb Pacjenta. Odpowiednią terapię ustala indywidualnie lekarz dermatologii i medycyny estetycznej na wizycie przed zabiegiem.

  Przeciwwskazania do lasera frakcyjnego to:

  • ciąża
  • skłonność do bliznowców, keloidów, złe gojenie ran
  • dermatozy skórne takie jak łuszczyca, zaostrzone łojotokowe zapalenie skóry
  • zakażenia skóry
  • świeża opalenizna
  • niedawne podawanie kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej
  • łuszcząca skóra po pilingach dermatologicznych
  • leczenie lekiem izotretynoina doustna stosowanym w trądziku

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8 lokal C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353

  pracujemy: pon-pt.: godz. 8.30-18.00, 
  w czwartki: 8.30-19.00,
  pracujemy również w wybrane soboty

  do góry strony