Kliknij Tutaj

Vectus depilacja laserowa

Laser VectusTM – skuteczna depilacja laserowa nowej generacji

Laser Palomar VectusTM należy obecnie do największej amerykańskiej firmy Cynosure, produkującej lasery estetyczne. Jest udoskonaleniem lasera diodowego LightSheerTM.

Laser LightSheer ET TM działał w następujący sposób: impuls lasera szybko nagrzewał cebulki włosa, w ten sposób trwale je uszkadzając. Uszkodzona cebulka nie odżywiała włosa a martwy włos się wysuwał. Podczas depilacji laserem LightSheer ETTM pacjent odczuwał ból, a raczej gorące ukłucie. Depilacja ta była oczywiście bardzo skuteczna natomiast bolesna i nieskuteczna przy jasnych włosach.

Dlatego też firma Palomar kilkanaście lat pracowała nad nowym laserem do depilacji, przy założeniach, że depilacja nowej generacji ma być skuteczna, bezbolesna, szybka, trwała, dla ludzi z całego świata tj. różnej karnacji skóry oraz ciemnych i jasnych włosach. Ostatecznie naukowcy stworzyli laser Palomar VectusTM, który zawiera nowe unikalne rozwiązania do depilacji.

Laser Palomar VectusTM zawiera następujące innowacyjne rozwiązania, w porównaniu z laserem Light SheerTM:

- SkintelTM Melanine ReaderTM– (z j. angielskiego: skin – skóra, tell- mówić) opatentowane urządzenie zwane czytnikiem melaniny, który zapewnia, indywidualnie dobrane dawki depilacji, analizując kolor skóry, pochodzenie etniczne i styl życia (np. czy pacjent jest obecnie opalony).

Zdj. 1 Czytnik melaniny.

Wyniki czytnika melaniny wprowadza się do komputera lasera VectusTM. W laserze tym energia lasera, aby była skuteczna i bezpieczna, dobierana jest biorąc pod uwagę aż cztery parametry:

  • gęstość włosów,
  • fototyp skóry wg odczytu melaniny Skintel,
  • średnicę (grubość) włosów,
  • kolor włosów.

Dzięki powyższemu laser VectusTM, oprócz włosów ciemnych, usuwa także włosy jasne i rude! Dotychczas laser LightSheerTM trwale depilował tylko włosy ciemne…

Zdj. 2 Monitor lasera Vectus, na którym wybiera się: gęstość włosów, fototyp skóry, średnicę (grubość) włosów, kolor włosów.
- Advanced Contact CoolingTM – stopka głowicy lasera VectusTM zbudowana jest szafirowego kryształu, który natychmiast po impulsie lasera chłodzi depilowaną powierzchnię skóry do 5 stopni Celsjusza. Dzięki dużej głowicy obszar jest dobrze schłodzony.

Zdj. 3 Dwie wymienne końcówki głowicy lasera Vectus.

- PhotonRecyclingSM– unikalny układ luster w głowicy lasera VectusTM, odbija wiązkę laserową i rozdziela ją na kilka strumieni, których łączna wartość jest bardzo wysoka i jednocześnie skuteczna. Zabieg jest mniej bolesny w porównaniu z depilacją laserem diodowycm LightSheerTM. Odbite promienie laserowe wnikają ponownie do włosa, co gwarantuje większą skuteczność i mniejszą bolesność.

- szybka depilacja nawet dużych powierzchni np. męskie plecy – do 5 minut! Dlaczego? Laser posiada dwie końcówki, małą i dużą. Końcówka mała służy do depilacji małych powierzchni, np. bikini, wąsik; natomiast większą poleca się do depilacji ud, łydek, pleców itd…

Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać i od czego to zależy?

Cykl wzrostu włosów podzielony jest na trzy fazy:

- anagen – faza aktywnego wzrostu

- katagen – faza spoczynku

- telogen – faza wypadania

Laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, których jest w zależności od okolicy od 20-30%. Dlatego zabiegi depilacji powtarza się kilka razy w odstępach co około 6 tygodni. W celu usunięcia włosów czarnych, grubych wystarczą 3-4 zabiegi. Włosy jasne, cienkie wymagają większej ilości zabiegów. Laser usuwa włosy na zawsze, usunięte włosy już nie odrastają.

Owłosienie na twarzy u kobiet – włosy meszkowe mają zdolność do przekształcania się w nowe włosy, stąd depilację okolic twarzy należy powtarzać wielokrotnie.

Cennik depilacji laserowej znajdziesz klikając tutaj

Oto filmik przedstawiający zabieg depilacji w naszej klinice.

Zapraszamy na zabiegi depilacji laserowej laserem VectusTM do naszej kliniki.

Depilacja laserem VectusTM to depilacja szybka, bezpieczna, skuteczna, bezbolesna!