Kliknij Tutaj

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest wykorzystywana w celu odbudowy, odżywienia oraz rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu oraz głowy.
To niechirurgiczna metoda pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. Polega na podaniu do skóry igiełką koktajli zawierających aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy, mikroelementy, leki. Poprzez nakłucia dostarczamy skórze odżywczych składników oraz stymulujemy produkcję kolagenu i wytwarzanie czynników wzrostu.
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem bardzo naturalnym i całkowicie bezpiecznym, stosowanym w celu:

  • ujędrnianie, odżywianie, nawilżanie starzejącej się i uszkodzonej przez słońce oraz papierosy skóry (preparaty NCTFHA i MH

    10, Juvederm Hydrate, Princess Rich, Restylan Vital, Cytocare, Teosyal Redensity I i inne).

  • redukcja zwiotczałej skóry na twarzy, szyi, dekolcie (Strechcare, Cytocare)
  • hamowanie wypadania włosów i pobudzenie ich do odrostu (minoksidil, biotyna, witaminy, krzemionka, preparaty takie jak: Dermaheal HL tzw. mezoterapia biomimetyczna czyli zawierająca peptydy)
  • redukcja rozstępów i cellulitu

Zabiegi wykonuje się zwykle raz w miesiącu. Można je powtarzać co 1-2 miesiące.

Bezpośrednio po zabiegu na skórze widoczne są ślady ukłuć przez kilka godzin. Możemy nałożyć makijaż, który je zakryje. Czasami na skórze mogą pojawić się siniaczki, które przykryjemy pudrem lub korektorem. Po zastosowaniu niektórych gęstych preparatów mogą do kilku dni po zabiegu utrzymywać się drobne grudki, które ulegają całkowitemu wchłonięciu. Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii igłowej zróbmy sobie wolny wieczór. Zabiegi mezoterapii igłowej wykonujemy zwykle w piątek, aby w poniedziałek bez problemu dobrze wyglądać w pracy.