Kliknij Tutaj

Medycyna estetyczna Piękna twarz

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. Dzieje się tak dzięki wprowadzeniu mało inwazyjnych i bezpiecznych zabiegów dermatologicznych z użyciem „zastrzyków młodości”, takich jak: kwas hialuronowy czyli wypełniacze tkanek, mezoterapia, toksyna botulinowa, lasery frakcyjne, nici napinające kiedyś tzn. złote nici, peelingi dermatologiczne i wiele innych. 

Statystyki dotyczące zabiegów pokazują, że coraz częściej wykonywane są zabiegi medycyny estetycznej, podczas gdy wzrost operacji chirurgicznych nie jest tak duży. Ogromną zaletą medycyny estetycznej jest to, że w przeciwieństwie do chirurga plastycznego lekarz medycyny estetycznej i dermatolog estetyczny nie używają skalpela. Zamiast tego pomagamy naszym pacjentom bezinwazyjnie, aplikując preparaty odmładzające i wygładzające zmarszczki przy użyciu cieniutkich igieł zwanych kaniulami.

Nowe trendy w medycynie estetycznej opierają się obecnie na zasadzie uzyskania efektu tzw. "naturalnego wyglądu". Polega to na odmładzaniu bez zmiany rysów twarzy. Połączenie wielu zabiegów, takich jak laserowe usuwanie zmarszczek (laser frakcyjny CO2), przy jednoczesnym nawilżaniu skóry za pomocą mezoterapii, kwas hialuronowy, przeszczepy tłuszczu- lipofilling i nici napinających PDO tzw. złote nici to polecane przez gabinety Medesta, holistyczne podejście do odmładzania twarzy, szyi i dekoltu, a także całego ciała.