PODSTRONY AKTUALNOŚCI

  Zabiegi podologiczne

  Nasze Panie Kosmetolog przygotują Twoje stopy na sezon letni. Polecamy zabiegi podologiczne w Klinice Medesta. W ofercie: 

  1. Podstawowy zabieg podologiczny to rodzaj pedicure leczniczego i coś więcej niż pedicure kosmetyczny. Polega na oszlifowaniu stóp i paznokci, obcięciu paznokci we właściwy sposób i usuwaniu zrogowaciałego naskórka w połączeniu z edukacją pacjenta jak pielęgnować stopy.

  2. Usuwanie nagniotków, czyli odcisków, czyli modzeli polega na usuwaniu nawarstwionego naskórka za pomocą:

  • frezowania: do frezarki z pochłaniaczem podłączony jest jednorazowy kapturek ścierny, który wprowadzony w ruch obraca się ścierając bezboleśnie nadmiar nawarstwionej skóry
  • lasera CO2, którym wypala się nagniotki po wcześniejszym znieczuleniu. Zabieg przeprowadza lekarz dermatolog lub chirurga
  • chirurgiczne wycinanie modzeli za pomocą skalpela
  • krioterapia odcisków przez lekarza dermatologa
  • wskazana diagnostyka przyczyny powstawania odcisków
  • metody można łączyć

  3. Usuwanie hyperkeratozy, nawarstwień naskórka, zgrubień naskórka za pomocą frezowania, lasera CO2 i krioterapii. Metody terapii można łączyć.

  4. Terapia pękających pięt i suchej, łuszczącej się skóry. Im szybciej rozpoczniemy terapię tym będzie ona krótsza i mniej uciążliwa. Pękające pięty dotyczą bardzo wielu kobiet. Oprócz defektu estetycznego mogą sprawiać ból i uniemożliwiać chodzenie, a powstające głęboki rozpadliny mogą być wrotami dla bakterii, grzybów, wirusów. Odpowiednie zabiegi i dostosowanie maści leczniczych pozwolą poprawić ten problem.

  5. Diagnostyka i leczenie grzybicy paznokci za pomocą lasera Lunula. Po wykonaniu badania mykologicznego, wykrywającego grzyby, po konsulatcji dermatologicznej, podolog przeprowadza zabieg naświetlania paznokci rąk lub stóp wiązkami lasera Lunula. Jest to terapia alternatywna do leczenia tabletkowego grzybicy paznokci. Laser Lunula oprócz działania grzybobójczego, pobudza paznokieć do odrostu, dlatego stosuje się go w leczeniu innych chorób np. łuszczycy paznokci, onycholizy czyli odklejenia płytki paznokciowej, stopy cukrzycowej i innych.

  6. Leczenie stopy cukrzycowej to stała pielęgnacja i opieka wielu specjalistów: diabetologa, chirurga naczyniowego, dermatologa i podologa, pielęgniarki. Prawidłowo pielęgnowane stopy u pacjentów z cukrzycą, zabiegi podologiczne, stosowanie odpowiednich kremów zapobiegają nawarstwieniom i pęknięciom naskórka i zakażeniom skóry. Prawidłowo prowadzona cukrzyca zmniejsza ryzyko powikłań w postaci złego krążenia i zaburzeń unerwienia na stopach.

  7. Leczenie wrastających paznokci. Odbarczenie hyperkeratozy przy paznokciach oraz odpowiednie przycinanie, a dalej klamry na wrastające paznokcie to zabiegi nieinwazyjne. W ostateczności przeprowadza się chirurgiczne klinowe wycinanie płytki paznokciowej z macierzą, co zwęża paznokieć, ale usuwa część wrośniętą.

  Dermatologia i Medycyna Estetyczna
  Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

  ul. Legionów 8C 82-300 Elbląg


  Rejestracja:
  tel. +48 730 050 050, 730 730 353
  pon-pt.: godz. 8.00-18.00, 
  w czwartki: godz. 8.00-19.00,
  pracujmy również w niektóre soboty

  do góry strony